bugün

yazın gelmemesine isyan eden bünyelerin feryadıdır. haziran diye bildiğin nisan yaşıyoruz.
Son zamanlarda herkesin aklından geçen cümle.
Benim de söylediğim fakat hiç de şikayetçi olmadığım durumdur.
Oturduğumuz yerden terlemektense böylesi daha iyi.
akşam sıcak diye camı açarsın gece fırtına çıkar, üşürsün. kabuslar görürsün. sabah bir uyanırsın dışarısı yağmurdan rüzgardan geçilmiyor.

not: 10 yıl yedim lan bu soğuk yüzünden ben. kim düzeltecek psikolojimi? kim geri getirecek ölenleri?
son günlerde dillerden düşmeyen isyan cümlesi. valla, varsın olsundur. kendimi bildim bileli nefret etmişimdir yapış yapış sıcaktan.
allahın işine karışılmaz.
(bkz: izmir)

sanki sonbahar geldi, ya da zeus bize küstü heralde.
yurtdışında da sıkıca kullanılan cümledir. 50 yıldır görülmemiş sıcaklar ile karşilaşacakmışız bu hafta sonu. geceler sıcak diye pencereyi açıp uyumayı sırf türkiyeden bilmişken ayni duruma bizde düştük şimdi. çok memnunuz.
çoğu insanın içinden yada dışından söylediği cümle. ekim görünümlü haziran da hiç çekilmiyormuş.
her kötü haziran günün de iç sesimin söylediği sözdür.
Yaz'ın gelmesine rağmen insanın zevk alamaması durumudur.
sonra barajlar boşalmış diye isyan etme.
güneşin bağrında kararmaktan iyidir.
nankör, yaranılmaz, cahil, bencil insanların şükürsüz halleri.
gayet de olur diye cevap verilebilecek şikayettir. yapış yapış sıcak olsa daha mı iyi? yağmurlara gelirsek... mikail galiba bana çalışıyor efendim, bu yaz yağmurlarının başka açıklaması yok.*
bilim dışı bir yorum yapacak olursak, mevsimlerin zamanının değişmesi ile yaşanan hazirandır. son yıllarda ne yağmur, ne kar zamanında yağıyor. yaz mevsiminin de en az kasımın ortalarına kadar devam etmesini bekliyorum.
Aşırı yağmurların sonucunda ağızdan çıkan cümledir. Tanrılar kavga etmiş hep ağlıyorlar...
Nisan yağmurlarına ev sahipliği yapan aydır.
Kasımda hala yaz havası varken sesi çıkmayan ama haziranda yağmur yağmasını yediremeyenlerin söylemidir. Şimdi mi aklınıza geldi mevsim normalleri riyakarlar?
Bu yıl yağmurlar fazladır bu ayda. işte bunlar hep küresel ısınma.
(bkz: küresel ısınma)
(bkz: dünyanın iklimi değişiyor).
yağmur götünüzemi battı dedirtir insana. keşke tüm yıl yağsa.
abartısız söylüyorum sekiz yıllık zaman diliminde ankara'da bugünkü gibi yağış görmedim. memleketin geneli de bu vaziyette anladığım kadarıyla. vatana millete hayırlı olsun atmosferin de içine ettik. eylül ekim gelince de bu ne biçim güz kavruluyoruz diye ağlayacağız. kendimiz ettik kendimiz bulduk.