bugün

kolum ağrıyor, bacağım ağrıyor, basurum var, çocuğum olmadı, sırtımda çıban çıktı, 20lik dişim ağrıyor gibi şikayetleri sıralayacak insanlardan bıkan öğrencidir.
bankada çalışanların kaderi de böyledir gerçi.
-benim kredi kartı borcum vardı. eltimin kızkardeşinin amcasına kefil oldum. ödemedi gitti. yardımcı olursun artık.
(bkz: oha)
öncelikle söylemek gerekirse kendi kantinlerinde önlükle çay da içer tost da yer. ben bunu anlamıyordum ama işin içine girince öyle. 2 saat laboratuvar 15 dakika ara ve tekrar 2 saat labortuvar dersinde önlükleri çıkarmadan çay alınır içilir. tabi başka fakülteye önlükle gidiliyorsa biraz saçmalık söz konusu. ayrıca direk olarak ben tıpçıyım diye dolaşmaz. örneğin bir kursa yazılmışsındır hoca sorar ne okuyorsun diye e söyleyince götü kalkmış adam muamelesi yapılıyor. sanki sormadan söylenmiş gibi. dr li maillere gelince o konuda haklılık payı var. özellikle ilk sene önlükle çekilmiş fotoğrafların facebookta profil resmi koyulması çok sık görülenlerden. bazısı da hiç sallamaz facebook a bölümünü bile yazmaz. bölümle ilgili tıp zormuş çalışması zormuş gibi gruplara da katılmaz. sonuçta eğer adamın götü kalkacaksa en dandik bölümü okuyup bile kasılır durur.
Mesleğe duyulmayan saygı yüzünden ortaya çıkan durumdur.
(bkz: Doktorluk övünülesi bir meslektir)
bölümü söylemekten çekinme nedeni, doktorların mesleği ayaklar altına alması değil, güzel yurdumdaki tüm sevgili eş, dost, akraba ve komşuların hastalıklardan bedavaya kurtulma çabasıdır.
Mesleği öğrenci olan, hekim aday adayı.
evet kadavra kestim. hayır bölümü okul bitince seçiyoruz. evet dersler boru gibi zor. (bkz: başka soru)
şahsen ben dahil tıpçı arkadaşlarımda görmediğim durumdur, tabi soran kişiye göre değişebilir.