bugün

Büyük masraf yapılıp ikinci baharini yaşaması için gol makinesi diye transfer edilmiş ama çamaşır makinesinden ileriye gitmemiş otuz yaş üzeri futbolcu gibi hissettiren olaydır. kendimden biliyorum.
ona ilham verebilecek öğretmenleri yoktur veya derslerin ağırlığıyla yeni tanışmıştır.
Kesinlikle okumasın. sonra suratsız meymenetsiz hoşnutsuz insan türüyor iş yerlerinde.
hayaliniz neyse onu yapın gençler. yoksa u dönüşü çok zooor.
okulunu bitirse de başka bir mesleğe yönelme ihtimali yüksektir.
Yol yakınsa dönmelidir , degistirmelidir. Zira hayatinin sonuna kadar bu düsünmeden ya da arastirmadan yaptigi hareketin sikintisini hep ceker. Ben dönmüstüm daha 1. Siniftan.
Yapacağı meslekten hayır gelmez.
bölümü sevsen üniversiteyi sevmezsin, üniversiteyi sevsen hocalarını.3ünü bir anda seven insan görmedim ben hiç.
Hayat hiçbirşey için geç değildir kesinlikle pes etmemelidir bidaha hazırlanmalı ve istediği bölümü kazanmalıdır.
(bkz: gönülsüz sikişten hayırsız evlat doğar)
geçen senede anladım bu senede anladım.. hadi geçen sene anladım bu sene tekrar neden başlıyorsun bıraktığın bölüme a gerizekalı? aileyle tartışmalar... bitmek bilmez atışmalar... bırakacağım diye tuttudum. önümüzdeki dönem psikoloji okuyacağım ben dedim. iç mimarlık okuyorum buarada. üstelik özel. babamda parayı vermem o okula git ne yapıyorsan yap dedi. napıcam lan ben? notlarım iyi ama ağlayarak hayattan kendmi soyutlayarak hergün lanet ederek iyi. mutsuz mutsuz derslere koştururken bir bakmışım 2 yılım hatta hazırlıka beraber 3 yılım heba olmuş be sözlük. çar çur etmişim ailemin inadı yüzünden. hesaplamalar, ince detaylar bana göre değil diyorum anlatamıyorum ki. aldığım kilolar.. kendimi cezalandırmak için uzak tuttuğum insanlar.. resmen işkence çekiyorum. olmuyor işte uymuyor bana bu bölüm. ben mezun olunca kimsenin evini mevini tasarlamak istemiyorum. neden bu ısrar ya? üstelik iç mimarlık yani mimarlıkta değil. ne imza yetkileri var ne de her kesimden müşterileri. neyse sözlük aileme kalsa yarın işe gir çalış okuma diyorlar. bizde zor şartlarda okuduk ama bitirdik elin çocuğunun cebinde parası yok ama çok başarılı okuyor diyorlar. kendimi mi kessem ki?
seve seve olmazsa... anladın sen onu.
eğer okulu bırakmayı çevresel faktörlerden ötürü göze alamıyorsa devam etsin bitirsin öğrencisi. zira daha sonra kendi imkanlarıyla ikinci üniversiteyi okuyabilir. olamaz mı? olabilir.
Günümüz öğrencilerinin çoğudur... Çok fazla gündelik birşey oldu bu üniversite okumak günümüzde sadece adı içni okul okuyanmı dersın sadece bölümün adı karizma diye yazanmı dersin, facebooka girmeyi bilgisayar mühendisi olmak sanan mı dersin... cahilliğimiz fena arkadaşlar.Aile baskısıda bunalrdan biri tabi.