her sene ozellikle sansasyonel bir milli piyango veya loto çekilişi yapılacaksa, gazetelerde sütun sutun yapılan klasik haber türüdür.

gazeteler , gorunuste haber süsü verilen ancak gercekte buyuk ikramiyeyi harcama kılavuzu olan bu yayinlariyla herkesi aptal yerine koyar.

mesela bu sene buyuk ikramiye olan 25 milyon ile neler alınır? tamamen sallamadır, tavsiye niteliğinde değildir.

- atakoyde 65 tane daire
- 3 tane yalı
- 350 tane mercedes
- şehrazat ile 85 gece

falan filan... bu haberler insana birşey vermez. boş hayallere kapılmayın. ulan kim gider paranın tamamıyla 65 tane daire alır ki?
(bkz: hıyar tarlası)
ana haber bültenlerini süsleyen büyük ikramiye geyiği. bu salaklar bu paraya neler alınabilirdi sayın seyirciler diye bir başlarlar, sayarlar da sayarlar. haber aralarını doldurmak için gerçekten faydalı.

yahu bize ne faydası oldu siz öyle yat, kat, araba diye sayınca. yok efendim 500 tane lüks daire, 20 tane lüks araba, 1 tane eşşeiğin ziki falan. rica ediyorum.

bu hesabı yapanlara zenginin malı züğürdün çenesini yorar diyorum.
KDVsi ile 5 adet renk renk bugatti veyron alınır..
ohooo neler alınmaz ki bebeim.
bana bir çıksa var yaa sabah kahvaltısını güney kutbu'nda akşam yemeğini kuzey kutbu'nda yerdım. *
yıllaaaar yıllar önce içimde bir bebek kalmıştı, gidip onu alırdım. hatta 3-5 tane birden alırdım.
eski fotoğraf makinelerini alır koleksiyon yapardım.

ah sözlük bizde hayal çokta, büyük ikramiye yok işte