bugün

berlusconi ustadin yeni bombasidir. italya da ki butun escinsellerin solcu oldugunu bir secim mitinginde ilan etmistir. esprili bir tarzda "Korkmayın, bütün eşcinseller diğer tarafta" demis. bizim ulkemizde de ayni durum soz konusu olabilir mi diye dusundurmeyen bir haber degil hani..haberin tamami icin http://www.milliyet.com.t...07/02/08/dunya/dun02.html
bizim rte'nin italyan versiyonuna ait bir bomba daha. italyan turistlerle konuşun, bu adamdan utanıyorlar artık.
bu arada türkiye'de de tüm eşcinsellerin solcu oldugunu düşünenler herhalde hepsini tek tek ziyaret etmiş olmalı.
cinsel kimlik olarak hata yapmış olsalarda , siyasi kimliklerinde hataya düşmemiş olanları simgeleyen bir önerme.
" bütün eşcinseller solcudur " bir genellemedir.Ve tüm genellemeler yanlıştır!

Önerme " eşcinseller genelde solcudur " şeklinde yapılmış olsa daha doğru bir önerme olacaktır. *
bütün solcular da ipnedir önermesinin çıkarılması yolunu açan bir söylemdir. gayette muhafazakar siyasi görüşlere sahip eşcinseller mevcuttur.

(bkz: muhafazakar eşcinsel)
aydınlatıcı istatistiki veri...ben de neden solcuyum diye düşünür dururdum.
bülent ersoy'un bir solculuğunu görmedik, diyerek çürütebilinecek önerme...

elton john
dana international
freddy mercury
rob halford *
(bkz: Bana zamanında babam öyle demişti)
"... ancak bütün solcular eşcinsel değildir" şeklinde düzeltilirse çok daha güzel olacak olandır. *