bugün

hiçbir anlam veremediğim olay. insanları oyalamak için yapıldığı kanaatindeyim ve bu işten para kazanan insanlar yani çok saçma yahu.
insan gibi kompleks bir yapıyı 12 ye ayırmaktır. Yeni burcu saymıyorum.
işte bu yüzden bilimi seviyorum.

http://www.youtube.com/watch?v=CoZ-NRsGWKw&feature=player_embedded#t=158s
uzayda dolanan kayalardan koca bekleyen ayı kızların huyu.
Halkı uyutmak için bilimle alakası olmayan gereksiz sınıflandırılmadır.
psikolojiktir.
tramvatiktir.
Kur'an'da olana inanmaktır.

Burçlar kur'an'da geçer. Ama burç yorumlarına inanmak geçmez.
boş işler müdürü olmak.
günlük yorum, fal gibi şeylere inanmak değildir burçlar. doğum tarihi ve saatine göre karakter tahlili yapmaktır.
o kadar insan neden kendiyle benzerlik buluyor okurken o zaman?
kuranda da buruc (burçlar) adında sure vardır hem, arkadaşın da dedigi gibi.
saçma sapan eylemdir.

okumuş bir insanın ağzından "herkes kendiyle benzerlik kuruyor, o nasıl oluyor"

cümlesi duymakta ayrı bir şok etkisi yaratmıştır.

sen bir burca ortalama 10 özellik yazarsan,

+ romantik,

+ esprili

+ kararlı

+ merhametli,

+ çalışkan,

+ zorluklarla mücadele edebilen,

falan filan diye,

ee her insan bunlardan 5-6 tanesine uyar zaten,

sonuçta da bakıp "ulan aynı ben yemin ediyorum" der.

hatta şu yukarı yazdığım 6-7 tane özelliğe bile bakıp,

bunu söylemişsinizdir.
Sapıklıktır. inançlarla uyuşturulmuş toplumun biraz fazla uyuşturulmuş bireyi olmaktır.
Saçma sapan bir şeye inanmaktır. Birde mal mal şu gün şöyle olabilir, bugün başınıza şöyle bir şey gelebilir diye şirkli tahminlerde bulunmuyorlar mı...

geleceği allah'tan başka kimse bilemez.
boş işler..
yapmadigim eylem bana gore gercekten sacma. (bkz: anarşik şeyler)
insanın akıl sağlığından şüphe ettirir. yılın belli bir zamanında doğanların aynı karakterde olacağına inanmak nedir gerçekten?
Ben inanıyorum ama bazen doğru tutmuyo bir tek zeynep turanin burc yorumları tutuyo onu takip etmenizi öneririm.
inanmıyorum. inanan insanlar da itici.
(bkz: ikizler) burcuyum.
eğlenceli olan eylem. bilimsel açıdan yıldız ve gezegenlerin insan özellikleri üstünde belirli bir etkisi olmasa da kişileri kategorize etmeyi seven bünyeye keyif katar.
ya o değil de
bence oğlak burcu erkeği diye bir şey var...
burçlara inanmak diye birşey yoktur. Astrolojiye inanmak diye birşey vardır.
hergün gazetede yazan günlük burç yorumuna inanmakla doğum anınizda yıldızların gezegenlerin konumuna göre etkilerine inanmak aynı şey değildir.
Dünyaya bakışınızın ne kadar salakça olduğunu belli eder. Biraz gerçekçi olun artık.
Not: takım yıldızlardan dolayı 13 adet olması gereken burçlar aylara kolay bölünsün diye 12 kabul edilir. Ne kadar salakça olduğu burdan anlaşılabilir.
hiç kafası çalışmayan insanların, inandığı değerleri sınıflandıramayan ve onlara göre hareket edemeyen insanların yaptığı eylem.

eğer bir müslümansan burçlara inanmamalısın, çünkü ay burçlar kuranda da yazıyor diyenlerin tersine burçların insan karakterine tesir etmesi islama göre allahın yaratma gücünü küçük görmektir. çünkü bu dünyadaki milyarlarca insanın sadece 12 karaktere ayrılmış olması demektir, saçmadır.

eğer bir hristiyansan ve ya museviysen de böyledir.

eğer inançsızsan, ateistsen, materyalistsen bir medyumun küresine bakıp geleceğe dair bişeyler görmesi kadar komik ve saçma bulman gereken bir eylemdir. burçlara itimat etmemen gerekir.

burçlara inanan insanlar herkesin burcuna uygun karakterler olduğuna en baştan inanırlar. olmazsa götlerinden yükselen diye bişey uydururlar.
bide bu insanlar ilk tanıştığı kişiye burcunu sorup ona göre önyargılı yaklaşırlar bu tam bir gerizekalılıktır.

burçlara kimler inanır.
hayatı sorgulamayan insanlar, toplumun inandığı herşeyi sorgulamaksızın gerçek kabul edenler.
sığ insanlar.
inandığı şeyler hakkında fikri olmayanlar.
enerji vs vs gibi güçlere inananlar.
burçlar hakkında bir fikri olmamakla beraber inanan insanlar.
ama uyuyo ya her seferinde diye inanan insanlar.

sonuç olarak jüpiter gezegeninin venüsün 5 milyon km uzağından geçerek marsa selam çakması, ardından dünyaya şöyle bir gözükmesi benim duygu düşünce ve hareketlerimi hiç etkilemiyecektir.
yav bu burçlar size netti gardaşım ?
"Özellikle koc burcları yarın cok dıkkatlı olmalı, merkur, marsa daha yakın olacagı bu donemlerde dıkkatlı olmamanız durumunda mars sıze merkurde ne yazık kı merkurde sıze kacabılır saygılar..."

Gıbı Sacma sapan yorumlardır pek ınanmamaktayım.