bugün

2009 - 2010 sezonunda yaşadığı şampiyonluktur. eğer bir daha rakiplerini bu kadar kötü yakalamazsa, şans faktörü sonuna kadar yanlarında olmazsa ve hakem düdükleri lehlerine çalınmazsa bir daha şampiyon olamayacaklardır. yapacakları en büyük iş ise trabzonspor gibi her sene zirveye oynayan bir takım ortaya çıkartmaya çalışmak olacaktır.
fenerbahçe'nin göt olmasını sağlamıştır.
(bkz: nasıl bok atacağını bilememek)
kıskanan diğer takım taraftarlarının anadolu takımı olan "bursaspor"a saldırması sonucunda ortaya çıkan laftır.
maçın 2-2 olması kadar doğru bir önermedir.
bursaspor'un iki adet başbakanlık kupası bir adet türkiye kupası iki adet 1.lig şampiyonluğu ve bir adette Süper lig şampiyonluğu bulunmaktadır. demek istediğim ilk şampiyonluğu değildir. bu başlığı açan yazar arkadaşım muhtemelen bursaspor'un şampiyonluğuna inanmayan dalga geçen tayfadandır. sivas gibi olursunuz siz kimsiniz vs. sezon sonunda kendisi göt olmuştur ve bu gidişle daha çok göt olacaktır.

(bkz: göt olmak)
yalandır. anadoludan şampiyon daha fazla çıkacaktır artık.
(bkz: timsah yürüyüşü yapan fenerbahçeliler)
tarihe geçen maymunluktan sonra fenerbahçeli taraftarların daha yeni yeni kendilerine geldiklerini gösteren başlıktır...

(bkz: Lig bitti bursa dan hala gol haberi geliyor)
olsa bile bursa'nın yaptığını değiştirmeyecektir.

o çok büyük fener izlemiştir *, çok büyük galatasaray ve beşiktaş alt edilmiştir. Trabzonspor asist yapmış, bursa golü çakmıştır.
zorumuza gitmesin.

ha bursaya bayılıyor muyum? hayır.
fekat kendi futbol görüşümde, duruşumda, yanında durmak zorunda hissettiğim takımdır bursa, aksi durumda kendimle çelişirim.

Sivas'ın yanında durmamıştım, durmam o ayrı. çünkü fenerbahçenin evladı, çanak yalayıcı bir sivasa, yaygaracı, karmaşacı, kötü oynayan, hakem korumalı bir sivasa destek çıkmam çıkamam efendim.

ha sanki onlar da benim desteğimi mi bekliyorlardı?
elbet hayır.
bir fenerlinin tahammülsüzlüğünü, en iyi ifade etme şekli.
at gözlüğüyle oradan oraya koşturan insan söylemi. belki bu yıl olmaz ama bursaspor bir daha şampiyon olabilir illa ki. en başta beşiktaş, fenerbahçe ve galatasaray kadrolarıyla gezinti yapmayı bırakıp adam gibi oynamazsa gene şampiyon bursa olabilir. fenerbahçe de ancak gol haberi bekler bursa'dan.

(bkz: bursadan gol haberi mi var)
bazılarını çok fena dert olan şampiyonluktur. ***
(bkz: şu an çok büyük bir buhran içerisindesin)
(bkz: ama hepsi geçecek)

not: "gol haberi mi var?" esprisini yapan 9234014534 yazarı, büyük ödül olarak, ıslak odunla döveceğim efendim.
ilk şampiyonlukları olması hasebiyle fazla yükselen özgüven sonucu R.Madrid'i bile Bursa'ya davet etmişlerdir. ilk ve son şampiyonluk olduğu gibi ilk ve son Şampiyonlar ligi ön eleme maçlarına da yakında oynayacaklardır.
bu önerme çürütülür... burada hedef sadece bursaspor değildir onun gibi anadolu takımlarını da kapsar, ama bunu * eskişehirspor çürütecektir dostlarım,e hadi artık sıra bizdedir...
(bkz: fenerliler uyanmış)
(bkz: timsah yürüyüşü yapan fenerliler sizi)
ilk süper lig şampiyonluğudur ama son olacağı meçhuldur. belki 1 belki 10 belki de 30 sene sonra yine böyle bir sezon sonunda yakalayabilir şampiyonluğu.

bu yüzden saçma bir başlıktır. ancak ligin bursaspor ve fenerbahçe arasında oynandığını zanneden diğer takım sempatizanlarınca "fenerlinin acısı" vb. şekilde yazılar yazılmaktadır. sorarım onlara siz hangi ligde oynuyosunuz acaba. lige haftalar önce havlu attıklarından dolayı olaya geniş geniş bakmaktadır. üstüne fener de yanlış haber sonucu sevinince kendilerine eğlence bulmuş aradan 2 ay geçmesine rağmen bunu sürdürmektedirler. yeni sezon neredeyse başladı. beşiktaş ilk resmi maçını bile oynadı ama akıllar hala orada. ben hatırlatayım bu geniş insanlara fenerbahçe 2. olduğu geçtiğimiz sezon galatasaray ve beşiktaşa 10ar puan - yazıyla on - fark atmıştır.

bursa gider yine şampiyon olur peki sonra ne olur "hehe fener şampiyon olmadı" "haha nasıl da ikinci oldunuz" derler.
türkiyenin 4. büyük ili olması, büyük bir şehir içi ekonomik güce sahip olması, müthiş bir futbol sevgisi içinde olan taraftarları sebebiyle bursa'nın bu şampiyonluğu çok daha önce hakettiği bir gerçektir. bir daha olur mu olmaz mı sorusu bile kendi içinde komik bir sorudur. türkiye öyle bir ülkeki dışardan bakan herkes türkiye'nin başkentini istanbul sanmaktadır. benim ilkokuldaki din hocamın bir sözü vardı üstünden yıllar geçmesine rağmen unutamadım. "türkiye başkenti istanbul olan 70 milyonluk koca bir köydür." derdi kendileri. şimdi bunun konuyla bağlantısı ne diceksiniz? istanbul çok özel bir şehirdir kabul. ancak akşam haberlerini açtığınızda hep istanbul haberleri, istanbul takımları, istanbul'da yok nerde yemek yenir? yok istanbul'da bilmem ne olmuş falan. tam bir istanbul hegemonyası hakim türkiye'de. işte bursaspor'un şampiyonluğu bu duruma çok güzel bir darbe teşkil etmiştir. bursa şehrinin ve bursasporun az da olsa gündeme gelmesini sağlamıştır. ilk şampiyonluğu son şampiyonluğu olur mu bilmem ama çok önemlidir bu şampiyonluk. hani diğer anadolu takımları bunu örnek alarak daha iştahlı oynayacaktır bundan sonra. bu tabiri aslında hiç sevmiyorum. "anadolu takımları." biz yıllar yılı bu ülkeyi zaten bölmüşüz istanbul takımları ve anadolu takımları diye haberimiz yok. hepsi bizim ülkemizin takımları. şu bir gerçektir artık. o "istanbul takımları"yla aradaki futbol adına olan uçurumlar ortadan kalkmıştır. bu hem türk futbolunu geliştircektir hemde avrupada başarı yakalamak için tüm takımlarımıza büyük bir şevk katacaktır. bursaspor herkese gösterdiki para olmadanda başarı yakalanabiliyormuş. bu başarıdır işte arkadaşlar. şuna inanıyorum ki bu bursasporun son şampiyonluğu değildir, olmayacaktır. ne de "başka bir anadolu takımı asla şampiyon olamaz" gibi bir düşünce olacaktır. tebrikler bursaspor...
Gündemdeki Haberler
güncel Önemli Başlıklar