bugün

her şehir yaşadığı insanların karaketerine, yaşam şekline, duruşuna, bakışına bir takım özellikler kazandırır. bursa diye adlandırılan güzelim bir şehre varıp insanlarını tanımaya başladıkça anlarsınız ki o şehrin kızları bir başkadır. ne izmir, ne adana ne mersin ne istanbul ne kayseri ne erzurum ne van ne malatya ne elazığ ne trabzon ne bolu ne izmit ne...ne...ne hiç bir yerin kızlarına benzemezler.

bu meretlerin tek iyi tarafları güzellikleridir. en kötü yönleri de hep birbirilerini tekrarlamaları. ya bir de rica ediyorum şu heykel'de altıparmak'ta yürürken 5 kız kol kola girip gezinmeyin.
çirkindirler. onların da kusuru bu işte yapalım.
(bkz: istanbul a komşu illerdekilerin genel özellikleri)
Bursalı kızlar:
1-Bursa havası gibi soğukturlar.
2-Eğer zengin değilsen güleryüzsüzler.
3-Yardımsevmezlik en belirgin özellikleri.

Liste uzayıp gider...
yalancıdır.
kızsanız da güzeldirler.değişmez gerçek. havalı da değiller.
bu zamana kadar tanistiklarim hep guzel ve cana yakindi. bu sebeple kendi icimde bursa kizlarini bu sekilde genelliyorum.
güzel, sevimli, şahane,güleryüz,sempatik{{[new]}}{{[new]}} (bkz: pembeojelihatun)
terazi burcu olanlar gayet insancıl ve sevimli iken başka burçtan olanlar çok vahşidir ve burnu havadadır. selam dahi verilmek istenmez.
fsm den kent meydanına oradan erikli oradan kestel ve inegöl e doğru gittikçe kızlarda önce bacak boyu kısalır sonra güzellik azalır ve her adımda bıyık çıkma ihtimali artar yavaş yavaş. ama çok da güzel kızları vardır, bize düşmez.
çoğu göçmen olduklarından sarışın renkli gözlü olurlar..
fazla soğuk, sevimsizler..
ergen liselilerin etek boyları yok denecek kadar kısadır..
Cogu triplidir. Gerci turk kizindan bahsediyoruz.
heryerde sikişebilirler.
hiçbir genel özellikleri yoktur. her türü vardır içlerinde. genelleyenler yeterince bursa kızı tanımamıştır.
Her memleketten kız bulursun bursa da. acaip göç alıyor. bursa kızları demek türk kızı demektir özetle.
Bursali olmallaari en belirgin ozellikleridir.
Bursa da doğmuş olmalarıdır.
Güzeldir. Genele baktığınızda bi izmir olmasa da izmirden sonra en güzel kızlar bursalı olanlardır.
daha beyaz daha nazlı.
sarı metal kol saati takıp,
pembe badi giyip
kocamaaaaaan güneş gözlüğü takıp
yeşil pantolon giyip,
converse giyip,
bir de üstüne türban takılanı görülmüştür diyeceğim ama, birden fazla gördüm.
27 senedir bursa'dayım. doğma büyüme bursalıyım. şehir merkezlerinde gördüğünüz sarışın, renkli gözlü afetler bursalı değil arkadaşlar. balkan göçmeni hepsi. ben size söyleyim asıl güzel kızlar nerede.. bursanın dağ köylerine gidin ve görün orada güzellikleri. altında şalvarı, başında yemenisi siyah gözlü esmer hatunlar var. inanın ki yüzleri o kadar güzel ki; bakmaya doyamıyorsunuz.
Evet mesela çok beceriklidirler, bursada yaşıyorum ama aslen Bulgaristan liyim çaktırmayın.