bugün

acı bir gerçektir. pis bu restoranlar arkadaş. evet çoğumuz zor anlarımızda koşuyoruz, hızlı ve ucuz bir şekilde doyabiliyoruz, kimimiz zaten tiryakisi. ama pislik...

bir kere pis kokuyor her ikisi de. girdiğiniz anda burun duvara toslayıveriyor. sonra o yerler... masalara bir anlık gafletle dokunsanız yapış yapış hissiyatlar sarıyor. ya yemekler? o ölmüş ağlayanı olmayan sarı marullar, asit nedir yaşamamış görmemiş kolalar... evet zararlıymış trans yağmış demeden yiyoruz ama pislik yahu!

baştan edit: işbu entrynin yazarı asla ve kata hijyen meraklısı hastalıklı bir kişilik değildir. bilakis...
kabullenmek istemediğimiz gerçekler arasındadır. ama yurtdışındaki ülkelerden çok daha temiz emin olun...
Aslında doğru olan önerme. Fakat bir doğru daha var ki sokakta satılan pek çok ekmek arası ürün de çok temiz değil. Ama ilginçtir ki insanoğlu aynı amaca yarayan ve aynı temizlikte denilebilecek iki üründen pahalıyı daha fazla tercih ediyor.
(bkz: göz görmeyince gönül katlanır)
yine abimin anılarından yola çıkılarak doğrulanacak gerçektir.

abim mc donalds'ta pişirme kısmında etleri pişirirken yanındaki iş arkadaşı eti şlapp efektiyle yere düşürür ve hiçbir şey olmamış gibi alıp ekmeğin içine koyar. hanginiz yediniz acaba o hamburgeri*.

bu da böyle bir anıydı işte...
(bkz: x gerçeği söylemlerindeki ispat kaygısı)
direk kanıt bulunmadığı takdirde hala gitmeye devam edilecektir.gerçi bulsalar bile giderim ben. ranch ve barbekü sosla simit yesen bile çok matah geliyor.
-oğlum çok pis hamburger yapıyorlar orada
(bkz: mecaz anlam)
dışarıda yemek yediğimiz neresi temiz ki sanki dedirten gerçek.özellikle bunlara yüklenmemek lazım.
böyle söylentiler her daim oldu inanmadım desem yalan olur ama bir an düşününce çokta gerçekçi olmadığını farkediyor insan. kanaatimce o kadar insanın yemek yediği bir fast food restoranında yemeklerde çakallık yapılması pek mantıklı değil.

-olum ben senelerdir yiyorum bir şey olmadı hala yaşıyorum.
+olum zaten öldürmüyor, isal ediyormuş.
-valla ben hiç isal olmuyorum aksine kabız olduğum oluyor.
+ne bileyim ya öyle diyordu haberlerde.

tabi herkesin düşüncesi kendine. gerçeği bilemicem.
kesinlikle pistir
vakti zamanında malum mekanlarda çalışan arkadaşlarımın hamburgelerin içine tükürdüğünü veya ölü sinek koyduğunu bilmekteyim.
Huzur tavuk dönerde.
günümüz neslinin kabul edemediği ama malesef gerçek olan durum.