bugün

onlar da ayri bir kabiledir. bilim ve felsefede laf olsun torba dolsun yaklasimini benimsemislerdir. ama haklarini yememek gerekir, grup olarak veya grup adina kimseye zararlari oldugunu duymadim.
'koç burcu erkekleri çok ciddiye alır' demek olmaz şimdi.
sadece kendilerininkini değil sevdiklerinin de günlük burç yorumlarını okur bu insanlar.kolaya kaçar,moralleri kötü ise yıldızlarının düşük olduğuna inanırlar.en iyi anlaştığı burca mensup biriyle tanışırsa dünyanın en güzel ilişkisini yaşayacaklarına inanabilirler.yok anlaşamazlarsa eğer,sebep bulmak zor olmayacaktır.her nasılsa karşısındakinin yükselen burcunun olumsuz etkileridir bunlar.
-ben aşık oldum
+burcu ne?
-hımmm aslan
+hassss... bırak kızım sen onu aslan erkeği çok bencil olur. hep idare kendinde olsun ister. sen koç burcusun ön planda olmayı seversin. sen s.et onu.
-haklısın valla ben özgürlüğüme düşkünüm onun emri altına giremem. hemen yol vereyim.
+ver ver biz sana balık burcu bulalım hem duygusaldır.
-evet... haklısın şekerim.
*
burçlarda anlatılanlara göre hayatlarını şekillendirirler. hangi burçlardaki insanların iyi sevgili olabildikleri veya dost olabildikleri onlar için önemlidir.
"belki ekmek çıkar" ümidiyle hatunları etkileyebilmek için ciddiye alıyor görünen bir erkek olması da muhtemeldir.
kafalarının üzerinde uçan bir kuşun, hayatlarını kafalarının üzerindeki gezegenlerden daha çok etkileyebileceğinden haberi olmayan insanlar.
sayıları şaşırtıcı bir şekilde fazladır.

ilginç olan ise baya bir aklı başında sandığınız insanların bile "bik bik, yay burcuyum da, havailiğim sanırım ondan", yetkin bir yazarın "ehi ehi balık burcuyum, duygusallığımın yansımalarını romanlarımda görebilirsiniz" diyebilmsei!
murathan mungan'ın buna benzer bir cümlesine rastlamıştım bir programda da "oha falan" olmuştum yeminlen.

bunları mümkün değil burçların safsata olduğuna ikna edemezsiniz. tam tersine siz kabul etmedikçe bin dereden saçma argümanlarla sizi ikna etmeye çalışrlar. fal baktıranlar bile "fala inanma falsız kalma" derler ama bunlar asla. hiç bir pozitif bilimin yıldızların hareketi ile insanın kaderinin, kişiliğinin tayin dilebileceği gibi saçma salak bir bağlantıyı kurması düşünülemez. ama mühim değil, sonunda loji eki var ya, bilim bu canım!
acınası insanlardır.
"bu sene bizim yılımızmış diyen arkadaşa inanıp hayatımın erkeğini bulmak adına kaç tanesiyle birlikte olduğumu hatırlamayan ben" bu sınıftayım sanırım.
Bu insanlarin Ciddiye alinmasi kotu sonuclara gebedir.
Bu insanlar fallara da inaniyordur simdi.

(bkz: ay ben gulerim)
başak burcu olma ihtimalleri yüksek. bu yüzden de özgüvenli, fakat kararsız, oldukça mükemmeliyetçi insanlardır. uğurlu taşı; orion. uğurlu günleri; perşembe.
Burç kelimesinin ne manaya geldiğini bilmeyen insan beyânı. burçlar vardır burûcen kelimesinden gelir, nekresiz hali ile. yani "el" sıftatından münezzeh belirsizlik sıfâtı ile.

yıldız kümeleri, takım yıldızlar, sayısız gezegen ve uçsuz bucaksız gökada sayısız yıldız gezegen, füzyonlar, süpernovalar fok balıkları ehem ıhım şiirime burada son verirkene burçları ne kadar çok sevdiğimi söylemek isterim, a acayiptirler b acayiptirler c hepsi doğrudur.

kur'an da dahi and olsun burçları olan göğe ve burç ( burûc ) ayetleri mevcudiyetinin yegâne tek sahi manası doğruluğunu kanıtlar.

burçlar sadece kadercilik oyunu oynayan o zayıf pasif para avcısı mütemadih insanların elinde saçmadır ki onların o inanışı ve anlatışı asıl burçlarla alakalı değildir.
Gündemdeki Haberler
güncel Önemli Başlıklar