bugün

çevresindekileri rahatsız eden, toplumdan dışlanması gereken ve çok yakına geldiğinde insanı sobalı ev yıllarına götüren insandır.
dumansız hava sahasının amına koyan insan.
mide bulandırıcı insan.
büyük ihtimalle tuvalette sigara içmiş insandır.
(bkz: hay ben böyle keyfin)
kahveden yeni çıkmış insandır.
kapalı ortamda sigara içip kokusu üstüne sinmiş insandır.
eğer otobüste yanınıza oturuyorsa o yolculuk size zehir olabilir.
kültablasında beklemiş izmarit gibi kokan insandır.
Sevgiliyse eğer, mis gibi kokan insandır.*
ayaklı filtresiz fabrika bacası lakabınının üzerine yakışacağı insan türüdür.
yanında durmak mümkün değildir. kahvehanelerde sigara yasak olduğu için içemediği sigarasını artık evinde içmektedir. evleri de buram buram sigar kokmaktadır. yaşanılacak yer değildir. onlara misafirliğe gitmek pek tercih edilmez.
sevgilisinin nasıl bir hatun olduğunu merak ettiğim kişiliktir... ağzını açtığında ortalıkta insan bırakmayan insan tipidir... konuşmasına gerek kalmadan insanları kendinden rahatlıkla uzaklaştırabilen antilop tipli davlumbaz kazanı gibi kafası olan, motor diferansiyel ve bilumum çalışması gerekli şeyleri çalıştıracak düzenekleri iptal olmuş herif...
hele yanından uzaklaşamadığınız bir ortamdaysanız (örn:otobüs, minibüs...) nefes tutma rekor denemesi yaptıran insandır.
son nefesini çekip ağzından burnundan dumanlar çıkartarak otobüse ya da minibüse binen adamdır. sigara içtiğiniz halde tiksindirir hem sigaradan hem kendinden.
Çok keskin kokuyosa muhtemelen sigarasının markası samsun veya maltepe dir.
koşarak uzaklaşılmalıdır..
zira o iğrenç kokuya tahammül etmek mide ister.
metal küllük gibidirler hangi akla böyle kokmayı göze almaktalar anlamış değilim.
iğrençtir, bildiğin kusmak isterim üstüne başına.

kalitesizlik kokuyordur. sigara içmek, sigara kokmak hayat kalitesini büyük oranda düşürür bana göre.
yürüyen küllük
canlı izmarit
tüten adam
pislik herif falan gibi adlandırmak istediğim türden insanlardır. ama kişiyi seviyorsanız belli bi yerden sonra bağımlılık yapıyor.
Müdür yardımcısının yanından geçmesiyle önce para cezası sonra disiplin ve son olarak dayak ile karşılaşacak insandır. *
hayvandır. leş gibi kokar sefil. lanet olası iğrenç mahluk...
(bkz: buluşma öncesi sigara içen sevgili)
teyzemdir.yeminlen bıktım tükendim artık.
birde iğne atsan yere düşmeyecek kalabalıkta misal pazarda sigara içen amcalar teyzeler vardır ki düşman başına ne ağır kokudur o ey allahım markaya göre de iticiliği kat kat artıyor kanımca.
tek kelimeyle iğrenilen insandır.içmeyene tabi.
babam da sigara kokardı,

bana babamı hatırlatır

severim.

not:sigara sağlığa zararlıdır.
sigara bıraktırma ilaçlarına on basan insandır. Nefret ettirir sigaradan denemesi bedava.