bugün

eğer bugün tüm avrupa nın tanıdığı bir futbolcu olduysa Yatsın kalksın şenol güneş e dua etsin. an itibariyle ronaldo ile şampiyonlar ligi gol krallığı için yarışmakta.
Türk futbolunun son yıllarda yetiştirdiği en iyi golcüdür. Adam golcü. Gollerini de atıyor. Hepsi bu.
Neymiş efendim emek hırsızıymış. Kim diyor bunu? Şikeci kardeş takımların taraftarları. Bak ne diyorum " şikeci".
Lan bi si' ttirin gidin.
adama kazma kazma diyerek hep küçülttüm. belki beşiktaşta o performansı sergileyemediği için deve inadı yapmıştım ama artık kazma demek ayıp olur. iyi kafa golü atmaya başladı amk. iyi yolda. böyle giderse kesin büyük bir takıma gider.
şimdi adam bu yıl on gol atamaz derken şl'de nerdeyse o kadar attı.öncelikle bana lafımı yedirdiği için helal olsun.bir beşiktaşlı olarak takdirimi kazandı. * * umarım aynı performansı milli takımdada gösterir.
türkiye'nin en iyi forvetidir. net! *
enteresan bir oyuncu oldu çıktı. trabzonspor'da kafa golü olup olmadığını hatırlamakta zorlanırken, şimdi attığı müthiş kafa gollerini konuşuyoruz. nefis koşuları var ve kafa vuruşları son derece temiz, net. bir galatasaray taraftarı olarak değil, bir futbolsever olarak hayran kaldım. tabii burak'ın bu yükselişinde ve değişiminde fatih terim'in ve kendisi için uygulanan özel idman programının da payı vardır. şampiyonlar ligi'nde 6 gol atmak her babayiğidin harcı değil. tebrik etmek lazım.

sırf galatasaray'a olan kin ve nefretleri yüzünden ortadaki apaçık bir başarıyı bile takdir edemeyen yobazların, temcit pilavı gibi önümüze getirdikleri "ama kendini yere atıyor yhea" sayıklamaları artık kabak tadı verdi. daha önce de söylemiştim, "it ürür kervan yürür, o işine baksın" demiştim. burak da işine baktı, itler de hala kendilerini tekrar etmeye devam ediyor.

burak attıkça kuduruyorlar, onlar kudurdukça burak atıyor.
bir forvetin görevi gol atmaksa, burak yılmaz bu sezon dahil, son 3 sezonda 97 maçta 69 gol atmış. Bu yıl kafa vuruşları da düzeldi sayılır, ee daha ne?
son yıllarda türkiye' nin en çok gelişim ve aşama kaydeden futbolcusu.

hepimiz burak yılmaz' ı antalyaspor' dan beri takip ediyoruz ve o süreçten bu yana herkes burak' dan bir b*k olmaz artık derken hatta ve hatta ismini bile unutmuşken trabzonspor' a transfer olması onun kırılma noktası oldu.

şenol güneş sayesinde büyük aşama kaydetti ve golcü bir forvet olup çıktı. defansın arkasına yaptığı koşular, son vuruş kalitesi, ceza sahasında pozisyon alma özelliklerini o kadar geliştirdi ki iki senede 50 küsür gol attı trabzon' da.

ama hala eleştiriliyordu, hala bazı basit pozisyonlarda kaçırdığı goller, hava hakimiyetinin olmaması, kafa vuruşu eksikliği, avrupa' da iyi performans gösterememesi trabzon' da değil galatasaray' da ilk aylarında bile söylenen eksikliklerdi.

çok değil daha iki ay önce bu adam kafa vurmasını bilmiyor diyorduk ve adam şimdi neredeyse iki maçta bir kafa golü atıyor. ş. liginde 6 golün dördü kafa ile ve müthiş bir gelişim kaydetti bu konuda. bana kalırsa takım oyununu da galatasaray' da geliştirdi burak yılmaz.

ligdeki performansını avrupa' ya taşıdı ve şuan türkiye' nin yeni hakan şükür' ü olma yolunda ilerliyor. eğer darbeli kafa vuruşlarını ve top kontrolünü, hem havadan hem yerden gelen toplar kontrol etme açısından geliştirdi mi dört dörtlük bir forvet olacak.

muhtemelen iki ay sonra bunları da yapabilecek kıvama gelecektir.
atıyor efendim, durduramıyoruz.
az önce sivas'a gs'nin ikinci golünü atan futbolcu. yakışıklıymış * lakin saha içinde amele hareketleri yok mu.. işte taa ordan cristiano ronaldo ile arasındaki nüans farkı başlayıp evrene doğru yol alıyor.
gollerine devam etmekte kendileri. yılmıyor efendim.
(bkz: kral)
Adeta 2.golu kendısı yaratmıstır topsuz alanda gercekten basarılı bır futbolcu ama sıklıkla ıstatıstıgıne yakısmayacak basıt hataları oluyor macta ınsanın aklına gelıyor bu kadar golu nasıl attı bu adam dıye.
hulk giderse, 25 milyona satarız sezon sonu zenit'e.
(#16976174)
(#17062115)
(#17062274) ben 3 ay önce ,bu entry lerle, eleştirenleri pandiklerken, bakıyorum da birçoğu yeni yeni övmeye başlamış şu adamı.
Zamanında Tigana demişti,Burak büyük futbolcu olacak diye.Nitekim oldu da.Fakat Burak diyince aklıma nedense ''ben sana vali olamazsın demedim adam olamazsın dedim'' hikayesi gelir.Neyse başarılı oyuncudur.Sahtekar da olmasa...
turkiyenin en iyi yerli forvetidir kendisi.bazı kesimler yediremez onun defalarca kez bitmesi gereken futbol hayatının bu kadar iyi yere gelmesini,bir sezonda 33 gol atmasını,turkiye de ve avrupada en iddialı gol kralı adayı olmasını...

bundandır ki kendini yere atmasını,sevincini otu boku bu kadar abartırlar.Bir yere kadar haklılar. size basit gelebiliyor ama avrupada burak kadar 'tek vurusu yapabilen' oyuncu fazla yok.Bu isin ustası brezilyalı ronaldo ulke ulke en iyi takımlarında gezdi. eger burak kendini bu boyutta gelistirmeye devam edebilirse onu acık.

evet,bu boyutta potansiyeli olan bir oyuncunun kendini yere atarak penaltı kazanması,attıgı gol sonrası baska bir oyuncunun sevincini taklit etmesi hos degil ancaak, lugano gibi bir futbol katiline her fırsatta para icin gitmeye calısmasına ragmen sahip cıkan (ki calıskanlıgı ve en iyi stoper olmasıyla dogal olandır.) bir taraftar kitlesinin onu elestirmeye hakkı yoktur. anelka elle gol atarken susanlar, pepeyi her hafta madridde izleyenler buraga bu denli saldırmamalıdır. eger futbolda ahlak aransaydı,bugun insanların taparcasına sevdigi maradona oylesine bir macta elle gol attıktan sonra futbol katili ilan edilmeliydi.
Karakteri umrumuzda değil, sadece işini yapıyor.
adam, şampiyonlar liginde 6 maçta 6 gol attı, ronaldo ile birlikte gol kralı ama hala içimizdeki irlandalı mallar tarafından beğenilmiyor.
ne yapsın bebe, iyi futbolcu olduğunu ispatlamak için, götüne altın ayakkabımı soksun ?
onurlu olmak nedir, emek nedir bilmeyen, karekteri oturmamış insan müsvettesi...
nasıl sokuyorsa artık fena bağırıyor alanlar durduramıyoruz.
inşallah fenerbahçe ye gol atacak oyuncudur.
ağızlarından eksik olmayan ahlağı hayatları boyunca sadece hakaret etmek için kullanan hoşaflarca hakarete maruz kalan oyuncu..
galatasarayın özetidir.*

edit: lan bu kadar efendi bir adam madem; neden abanıyorsun eksiye.
o kadar savunduğunuz adam için 'galatasarayın özetidir' yazdım.
içine sinmiyorsa ne skime savunuyorsun o zaman.
lan bu kadar ergen nasıl bir araya geldi.
sırf yerli diye inadına bi kısım gs taraftarınca sevilmeyen oyuncu

yazdım yine yazıyorum şu kısa dönemde yaptıklarının 10 da 1 ini yapsaydı baros yada ismi önemsiz zenci bir golcü heykelini dikelim anketi başlatılmıştı yurt genelinde

ayıp ötesi şeyler ediliyor bu adama. embesillerin linç kampanyasına adeta destek verircesine

yedirmeyiz..