bugün

küresel ısınma krizi -ppm miktarı 490 çıkınca evet böyle bir kriz çıkmıştı 2005'te, tabii şimdilerde yeri kazdıkça çıkan cesetler bu krizin önünü aldı ama- sonucunda; garanti bankası'nın, kutup ayı'lı kredi kartı çıkartıp; "bakın biz çok masumuz" mesajlı reklamının sloganı.

hayır, garanticim sen ne yaptın? "biz kutup ayı'lı kredi kartı çıkarttık, daha ne yapalım, baktıkça acıyıp, daha az su kullanacaksın, daha az deodorant kullanacaksın, ısı yalıtımı, ufo, mum! blabla" mı yani olayın? mum yaktım parafini ne yapacağım garanti? benim az kullandığım su, sanayi devriminden sonra gelişen siz ve sizin gibilerin 290'dan 490'a çıkarttığı ppm miktarını düşürecek mi? ısı yalıtımını ben evime ne ile döşeyeceğim garanti? benim param yok, halk'ım ben, hani fakirim farkındaysan; bi zahmet onu devlet yapıverse.. hani ille bir mesajın olacaksa, bana değil de kendine ve senin gibilere versen daha iyi olur diyorum.

çünkü sizin ekonomik kriz diye diye hepten vazgeçemediğiniz, iyice gözünüzü kan, para ve hırs bürümüş politikalarınız dünyamızı bu noktaya getirdi. bi şu pastadan vazgeçsenizde dünya yok olunca o paraların bir halta yaramayacağını anlasan? çok değil, hesaplara göre 30 yıl sonra kuzey kutuplarındaki buzullar eriyecek, göçler başlayacak, kıtlık başlayacak. hani diyorum ki bizim, sizin kapitalist sisteminizin dünya'nın içine etmesi sebebiyle yırtınmalarımız sizin sosyal gönüllük projelerinize yaramasa.. çünkü o kutup ayılarına bakıp; "ay nı kıdarr şikeeeeeer, yazııığk" diyen süper zekalar var bu dünya üzerinde ve siz bunu kullanıyorsunuz.

sen o kutup ayısı fotoğrafınıoraya koyunca, dünya üzerinde olumlu değişen hiçbir şey olmuyor. bunu biz değil, sizler düzelteceksiniz.

bu sebeple arkadaşlar;

http://www.kureseleylem.org/