bugün

şuan da canımın çektiği lezzetli ama bir o kadar da iğrenç sayılan yemek , nerde bok var onu severiz zaten.

- mmmmm bu lezzetli tariften asla vazgeçemiyorum.
iç açıcı gözükmeyen yemek çeşidi.

görsellerine baktım bu nedir ya. bunu yiyen adam aç kalmaz. herşeyi rahat tüketebilir herhalde...
çamlıyaylada yediğim en güzel yemeklerden birisidir. ayranla birlikte yiyiniz.

(bkz: sarıkavak ayranı)
Nimet diye bisey demiyorum ama iciniz nasil aliyo yiyebiliyosunuz bi defa gorsellik sifir.
Hep yemek istediğim ama tipini görünce midemin bulanıp vazgeçtiğim yiyecek.
Annemin yıllarca yaptığı ve çoğu restoranta taş çıkartan lezzeti olan bağırsak dolmasidir.
Hic yemedigim ama su an deli gibi yemek istediğim yemek. Sanirim eve gidince anneme yalvarip yarin yeni camiinin oradaki kasaplarin yolunu tutmam lazim.
Görüntüsü hoş olmasa da yemek istenilen yemek.
ağız tadına göre değişir. şahsen yanından bile geçmeyeceğim yemektir kendileri.
Yapan kız bulunduğu taktirde oracıkta evlenme teklif edilebilir.
kokoreç seven bir insan olarak hiç yemediğim, yersem de seveceğimi tahmin ettiğim yemek.
antepte bumbar dolmasi denir. harikadir ve en sevdigim yemektir. annem sagolsun.
haşlanmış hali de güzeldir ama istenirken özellikle kızartılmış hali istenilmesi gerekir o daha enfestir.
en sevdiğim yemektir. ardından kokoreç gelir.
sıradan bir dolmadır.
on numara yemektir. çok lezzetlidir. kokoreçten daha temizdir çünkü anne eli değer *
koyun bağırsağının içine kıyma,domates,bulgur pilavı, içlik ve baharat doldurularak yapılan bir adana-antep yemeğidir..

görüntüsü hiç hoş değil..tadına da hiç bakmadım ama adını çok duydum..

görsel

görsel

görsel

görsel
temizlenmiş olanlarının marketten alınıp en az bir tam gün daha temizledikten sonra tuz ve kabuğuyla küçük doğranmış limonlarla ovularak mis gibi kokular yaymasıyla oldukça çaba sarfedeceğiniz doldurma işlemine başlar, uzun kaynama süresiyle pişen çok çok lezzetli bir adana m yemeğidir. önyargıları yıkmak için biçilmiş kaftandır.
(bkz: kibe)
(bkz: kibe bumbar)
babamın "bugün paramla b.k yedim" dediği.

eskidendi, çok eskiden.
komedi dükkanı'nın izmir bölümünde, büyük bir yaratıcılık ile(!) mundar dolmasına benzetilmiş, protein ve karbonhidratça zengin besin maddesi.
koyun bağırsağının içi doldurularak yapılan bir antep yemeğidir. maraşlıların yaptığına da mimbar dolması denir. bol baharat kullanılır.*