bugün

görsel

mutlaka görürüz.

türk halkı üzerinde bir çok politika oynanıyor; duyarsızlaştırma, itibarsızlaştırma, milliyetsizleştirme vs vs..

bakalım.
eski yugoslavya'yı unutmamak gerekir. türkiye'nin farklılıklarını zenginliğine çevirmektir asıl gerçek olan. hiç bir güç de bu zenginliği ayrıştırmaya kalkmak konusunda kendisine/kendilerine misyon biçmesin.
bunu yetkili biri söylemişse gerçekten tehlikelidir.
Önce milliyetçilik diye bir duygunun aşılandığı, sonrasında bu korkunun yavaş yavaş içimize yerleştiğini düşündüğüm durum tespiti. insanlar öncelikle içinde bulunduğu toprakta bir bütün halinde yaşamayı ögrendiği taktirde bu tür sorunların ortadan kalkacağını düşünüyorum.
insani duygularımızı milliyetçi duygularımızın önüne kokyarsak bu tür şeylerden korkmamıza gerek olmadığını zaten göreceğiz.(kişisel fikrim)
en son gerçek milliyetçilerini kurtuluş savaşında kaybetmiş bir ulusun klavye kahramanı torunlarının laftan öteye gitmeyen kahramanca açıklamalarıdır.siz neyin kafasındasınız, hangi bıçak, hangi kemikten bahsediyorsunuz? aloooo, sabah oldu, bu ülkede teröristler davulla zurnaula karşılanıyor, türk bayrağını açmak suç sayılıyor artık, siz neden bahsediyorsunuz?
bu kadar nettir. evet.
bu paronaya yüzünden milletin anası ağladı. bölmek isteyen kim ?? adamlar anadil , kimlik , insan hakları , demokrasi ... vs diyor , siz bozuk plak gibi bölünme diye takılmışsıniz.. neyin kafasını yaşıyor bu millet anlamadım. şimdide şizofren bi manyak yüzünden yine savaş başladı.
ne yazık ; vatan için öldüğünü sananların aslında saray için Ölmesi !
bak yemin ediyorum ülkede hangi örgüt olursa olsun hangi cepheden darbe alırsak alalım bir "bu ülkeyi böldürmeyeceğiz" diyen hatalı dallama tayfası hep çıkıyor bakıyorum twitterde olaylarla alakalı atılan her 10 tweetin 5 i bu tarz içerik taşıyor ulan dangalak bu ülkeyi zaten bölmekle alakalı bir problem yok adam suriyede çatışıp burda bomba patlatıyor bunla ülke bölmenin ne alakası var?
her sike şu sloganı kullanmayın artık baydınız.