bugün

atatürktür (bkz: o derece)
yeryüzünde yaşamamaktadır.
yaşayan en samimi türk lider kesinlikle numan kurtulmuş'tur.
ama has partiye oy vermem o ayrı.
şu anda kendisi anıtkabir de yatmaktadır.
yegane adam yerine yegane kişiler dersek bu ülkenin zeki ve çalışkan gençleridir.
cüneyt arkın'dır. dünyayı kurtaran adam bizi de kurtarır elbet.
kurtaracak sözcüğünü doğru yazabilen her insan.
kenan evrendir kanımca. ah giyse yine tektipleri,geçse televizyonun karşısına verse kırbacı.
bu ülke kendini kurtaracak lider beklediği sürece sittisene kurtulamaz. ne zaman 70 milyon adam olur, dalavereyi bırakıp ülkesi için çalışmaya başlar, o zaman kemale ereriz.
nihat doğan.
devlet bahçeli geçerken uluyan adamdır. *
müziğine, sanatına, yemeğine, kısaca kendi kültürüne sahip çıkan unutmayan topluluk.
"kurtamak" fiilinin anlamı olmasa da, r harfi araya girince, derin bir sorunsalı çözmesi gerekecek adamdır.
atatürk'ten daha iyi olacağını iddaa edebilen kişidir. çünkü liderlik kendinden öncekini aşabilmektir. sağ partilerden sürekli lider çıkarken soldan lider çıkmamasının asıl nedeni de budur zaten çünkü kimse atatürk ü ezemiyor veya ezmek istemiyor.
Belli bir tanıma girmeyecek, ülkenin kirli antlaşmalarını açığa çıkartacak korkusuz bir insan lazım.
atatürk'ü peygamber ilan eden postalcıların rüyası.

ülke ne durumda ki kurtulacak.

ülke zaten içindeki pisliklerden teker teker temizleniyor.

ama siz kendi çıkarlarınızdan bahsediyorsanız malesef atatürk sizin için zerre bir şey yapmaz.
(bkz: ucurulmasi gereken gicik yazar)
(bkz: osman pamukoğlu)
bu ülkeyi bir kişinin kurtarabileceğini düşünmüyorum. yarınlar gelecek bugünleri arayacağız. bilmiyorum, türk milleti'nin kaderidir belki de... boşuna dememişler, "türk milleti öldün, türk milleti öleceksin" diye.
(bkz: dünyayı kurtaran adam)
yazıya döktüklerimizi harekete geçirebilirsek hepbirlikte başarabiliriz sanırım. evet bu ülkenin kurucusu ata'mız öldü ancak onun emaneti olan ülkemize bizler sahip çıkmalıyız.
adamın kendisidir. oy sandıkları bunun için vardır. bir demokrasi vardı, ne oldu ona?
Ne varmis ulkenin halinde canım aaa ajp iyi iyi adamlar namazinda niyazinda eskiden boylemiydi kitlik vardi kitlik trafik diyollaa eskiden araba yoktu bee ben seviyom tayyibi eskiden ekmek karne ile veriliyodu daha nolacak camiler ahirdi.simdi allaha cok sukur oyle degil.