bugün

http://www.uludagsozluk.com/e/12072727/
(bkz: ya sev ya terk et)
hiç yakışmıyor sözlük.
sahabaye söven iran şialarıyla müslüman türk milletini bir tutmuş evcilleştirilemez kemalist hezeyanı. dağdan gelip bağdakini kovmak diye buna denir. he tamam laik yallah şimdi.
benim beğenmediklerim de gidebilir...
(bkz: vatanı ölesiye sevip vatandaşlardan nefret etmek)
beğenmiyorsan git söylemi kolaya kaçmaktır.
beğenilecek bir yer haline getirmekse zor ama gerekli olandır.
bunu söyleyen kişiye "sen kimsin kimi kimin yurdundan kovuyorsun?" demek kadar gereklidir üstelik.

edit: imla
daha ağır versiyonu için (bkz: bu ülkeyi sevmeyen siktirsin gitsin)

tabi bizim dilimiz böyle şeylere varmadığından demeyiz o ayrı.
milliyetçiler türki cumhuriyetler'e, dindarlar iran'a sol görüşlüler çin küba gibi ülkelere gitmelidir deniliyor. ulusalcılar zaten türkiye'de değil. onlar paris'te, milano'da viskilerini yudumluyorlar ey kardeşler.

söylemek istediğim; bu kadar farklı görüşte insan* fevkalade bir arada yaşayabiliriz kimsenin gitmesine gerek yok. bazılarının oyununa gelmedikten sonra becerebiliriz bunu. asıl tehlike şu ki; "bu ülkeden ne fayda gördün sanki rahat rahat yaşayabiliyor musun..." diye yakınanlar var. hani apolitik diyoruz biz onlara. gamsız ve bencil kesim hani. birazcık sıkıntı çekmeye tahammülü olmayanlar. onlar nereye gidecek hocam? gitmezlerse de biz onlarla nasıl yaşayacağız?
burası senin ülken olduğu kadar benim de ülkem, kimi kimin vatanından kovuyorsun, diye insanı celallendiren cümlemsi. milliyetçilerin artık bu "vatanı tapuladım beğenmediğimi kovarım" mantelitesinden kurtulmaları gerekiyor ivedilikle.
her pipime muhalefet olan bireylere açık kapıdır.

biri gelir cumhura söver biri gelir enflasyon tatavası yapar diğeri alevi kürt kavgası yapar,

bu kadar kendiniz yormayın bir pasaporta bu iş tamam. vizesiz yığınla ülke var.