bugün

--spoiler--

yürü git len.

görsel

--spoiler--
"bu ülkeye en büyük zararı kemalistler vermiştir" a.q denilesi durumdur.

(bkz: bi siktir git)
(bkz: yemiş gibi duruyorsun)
bu ülke ne zararlar gördu, herkese ve herşeye inat yeniden ayakta kaldı ve kalacak.
Doğruyu söyleyenin 9 değil 19 köyden kovulduğu bir gerçek.
okurken canım sıkıldı diyebileceğim de-orijinal yapıya sahip uzatılmayası title türüdür.
kimse yazmamış ben yazayım.
(bkz: genç kemalistler rahatsız) *
babalar bu adamın ağzı makatında,ağzından sıçıyo gavat.
bu ülkeye en büyük zararı milleti birbirine düşürmeye çalışan şerefsizler vermiştir. kemalistsin, dincisin yada neysen kendi içinde yaşasan emin ol şuan türkiye'nin bulunduğu konum burası olmazdı. yıllardır ülke içindeki fikir çatışmaları sağolsun şuanki durumda olmamızı sağladı. akıllanın artık yahu.
(bkz: die die my darling)
--spoiler--
kim sıçtı lan bu başlığı
--spoiler--
şehit ölmez vatan bölünmez diye diye ülkeyi 50 yılda bölmeyi becerebilmiş olmaları buna en güzel örnektir.
her iktidara geleni, her askeri diktayı,her toplumsal olayı kemalizm ideolojisiyle bağdaştırmanın, açıklamanın doğru bir değerlendirme olduğunu sanan bir kardeşimizin tespitidir.

tüm dünyadaki müslüman devletler içerisinde demokrasiyi hayata geçirmeye çalışan ( hayata geçmiş demiyorum )tek ülke olmamamızı hangi resmi ideoloji sağladı çok merak ediyorum ? ya da iran'da bu tespiti resmi ideolojiye yaptığımızı düşünelim. acaba kendinizi hangi marka vincin ucunda bulacaksınız merak ediyorum .

kıssadan hisse :

ideolojinin kendisi ile ideolojinin uygulama biçimlerini ve uygulayan kişileri aynileştirmek eşyanın tabiatına, tarihini diyalektiğine aykırıdır.
osman baydemirden gelsin
hasiktir diyoruz hasiktir.
kemalizm tapınağının kutsal kemalist rahiplerine nasıl böyle yazabiliyorlar anlamak mümkün değil. çok değil kısa bir zaman önce kemalist değilim diyebilmek bile büyük cesaret isterdi. sonu da hapis veya başka türlü cezalandırmalarla biterdi.