bugün

acilen kendisini yenilemesi gereken tiptir. dünyada soğuk savaş kalmamış, iletişim kanalları 50 sene öncesine kadar kat kat gelişmiş, daha sayısız alanda sayısız değişiklikler olmuş, bizim arkadaş da hala 68 kuşağından dem vuruyor. işçi sınıfı kim sahi? madende çalışan adam da işçi, bankadaki beyaz yakalı adam da işçi, hatta sabancı holding ceosu da işçi.

vakti zamanında ağır işlerde çalıştırılan, hakkı verilmeyen bir işçi sınıfı vardı onlar bişeylerin mücadelesini verdi ama bitti hacı, bitti. ne hayal ediyorsun dostum, bir gün asgari ücretin 1500 TL olacağını mı sanıyorsun, sadece türkiyede değil dünyada var olan işsizlik diye bir sorun varken, her şeyde olduğu gibi işçinin emeğinin de bir bedeli var, evet yeterince yüksek bir bedel değil ama ekonominin de bir gerçeği var.

Uzun lafın kısası, işçi sınıfı diye bir sınıf yok, türkiyede işsiz sınıfı var, çünkü işsizler işçilerden daha zor durumda.ayda 2 bin TL.ye yakın para alıp, üstüne üstlük üç ayda bir devletten ikramiye alan bi kamu işçisi, altında da normal düzeyde bir araba varken, hiç işi olmayan çocuğuna süt alamayan birinin karşısında eziliyorum diyebilir mi? ayrıca işçiler de yüz yıl önceki kadar köle değiller, adamın 500 TL.sini vermedin mi, 1 ay sigortasını yaptırmadın mı gidip iş mahkemesinde çatır çatır hakkını arıyor ve alıyor da (ben şahidim)

1 mayıs bu haliyle hükümete kin kusmak isteyen kendini devrimci gösteren marjinal sol grupların bayramı olarak kutlanıyor, hiç 1 mayısta saadet partili, mhpli ak partili adam görüyor musunuz, bunlara oy veren işçi yok mu, ama kızıl kızıl bayraklarla, che.nin resimleriyle onları yanınıza çekemezsiniz ki.
bu tip 1 mayısın işçi bayramı olduğunu da sanır.
yaklaşık 1 saat sonra yani 2 mayısa girince gerçekle tekrar yüzleşecek tiptir aynı zamanda.