bugün

%90 bunu konuşmalarıyla belli edecek tiplerdir .
-toplu ulaşım araçlarında saçı başı dağınık, kulağında mp3 çalarla boy gösterenler.
-kilolu, arkadaş anlamında bile kız arkadaşı yok denecek kadar az olan veya olmayanlar.
-cafe, bar tarzı yerlerde takılanların büyük çoğunluğu.

bir de şu var:

(bkz: bu dahil bütün genellemeler yanlıştır)
sesli konuşuyorsa.
saçlar bakımsız ve dağınıksa.*
espiriliyse.
konuşması düzgünse.
hele birde teknoloji manyağıysa o bir sözlük yazarıdır.
(bkz: sivilceli ergenler)*
her şeye bir lafı olan.
twitter da tespit yapıyorsa kesin sözlük yazarıdır.
'sorun' yerine 'sorunsal' kelimesini kullanıyorsa,
olan olayları başlıklar şeklinde değerlendiriyorsa, misal minibüsün arkasından koşan arkadaşına, 'kaçan minibüsün ardından koşan kız' diye sesleniyorsa,
konuşmaları tanım şeklindeyse mesela babasının kızarmasına, 'babamın sinirlendiğinin kanıtı bu kırmızı surat anne dikkat et' şeklinde bir yaklaşımı söz konusu ise,
kesin yazardır, hemen gidin dost olun kaynaş olun, o bizden biri, çok güzel bir insan o.
her lafının sonuna

...denilesi durum.
...insan türüdür.

gibi sözlükte sık sık rastlanılan cümle tarzını kurmasından anlaşılır.
muhalif kişiliğiyle öne çıkıp kendine bile laf sokma çabası içerisinde olan insan sözlük yazarıdır.*
her gün markete gidip nutella'nın indirime girdiği günleri kovalıyorsa o bir sözlük yazarıdır, ya da o potansiyel vardır.
otobüste tam ortada durup ne arkaya geçen nede başkasının geçmesine izin veren kıvırcık uzun saçlı, gözlüklü, elinde kitaplı tip.
(bkz: denebilecek)*
(bkz: facebook taki 90 s grubunun admini)
kulak misafiri olunan zamanlarda konuşmalarından anlaşılabilir.. tipinden anlamak zordur, onlar heryerdeler...

- napiyosun?
+ bu bir soru cümlesidir, genelde formalite icabı sorulur..
- efendim?
+ anlamamış insanın söylediği kelimedir.. isimdeki 'efendi' kısmına aldanmamak gerekir, lafın gelişidir..
- ne diyosun ya? manyak mısın?
+ konuşurken bkz nasıl verilir bilemedim..
- siktir git..
+ sinirlenmiş insanın söylediği sözdür, siktir çekmek istemez, sinirlenmiştir sadece..

(bkz: arkadaşa sözlük diliyle konuşmak)
şişman, kel ve uzun saçlı yani bi tutam saçını uzatıp kelini saklıyor ve gözlüklü ise kesin sözlük yazarıdır.
soğanın cücüğü içi racon kesiyorsa
twilight izlerken diş çekmek istorsa
işte o bir sözlük yazarıdır .
2-3 saatlik konferans sonunda;

adam haklı beyler, ya da özet geç piç diyenlerdir ve sözlükte bellidir.

(bkz: inci sözlük)
her cümlesinin son kelimesinin son harfi r ile bitiyorsa kesin sözlük yazarıdır.
-feyste yazılarından sonra bakınız kullanıyordur.

-sınavda yorum sorularda tam bakınız verecekken, "cık o pcdeydi lan" diye gerisin geri siliyordur aklından.

-arkadaş muhabbetlerinde onların teknolojiden ve sözlüklerden bihaber olduğunu unutup "kızlaaar bu ara sözlükte şu muhabbe dönüyoo, koptuum hahaha" dediğinde kimseden çıt çıkmıyordur da kendini şebek gibi hissediyordur. *
bugün bunu gördüm.
rahat giyinip herbirşey hakında bilgi sahibi olma.
o kadar muhalif ki kendi kendine bile laf sokar bazen bu kişi. işbu kişi sözlük yazarıdır efendim.
vapurda veya otobüste kendisine şehvetle saldıran kadınlardan kaçan biri olabilir.

(bkz: hicbiseyebosunaiclenmeyenadam)
(bkz: bu kesin sözlük yazarıdır denebilecek tip)*
her lafa evet efendim ile başlıyorsa, zırt pırt genelleme yapıyorsa.
konuşmasından anlaşılan tiptir.
mesela;
arkadaşına sinirlendiği zaman
-eksilerim seni karman düşer.
şikayet edeceği zaman
-gammazım haberin olsun.
karşısında maldan biri çıktığı zaman
-troll müsün nesin?
kardeşine sinirlendiği zaman
-bsg çay koy.
zekeriya beyaz dinlediği zaman
-süphanallah kardeşim ibretlik paylaşım.

cümlelerini kuran kişi gördüyseniz ve duyduysanız sözlük yazarıdır. vurmayınız.