bugün

etrafındaki ve beraberindeki tipsizleri görmekle beraber özgüvenin artması gerekir. tam tersiyse neden yaşıyorsun ki, intihar et hem sen hem biz kurtulalım.
güzellik karşısında çaresizlik, umutsuzluktur. 'çok güzel kız, kesin benimle aynı düşüncede olan 777 insan vardır' niye bana baksın ki. kişiye kaleme sarılmaktan başka çare kalmamaktır.

(bkz: mallık belirtileri)
çoğu erkeğin sahip olduğu psikoloji olmakla beraber güzel kızların yanında çirkin erkekleri görmeyi açıklayamayan psikolojidir.
piçlik katsayısıyla ters orantılı bir durum.

(bkz: kızların hep piç erkeklere bakması)
güvensiz, kaybeden erkeğin ruh halidir. inanmak başarmanın yarısıdır diye boşuna dememişler.
(bkz: abazanlık başa bela aga)
vasat psikoloji. öyle düşünen adama kimse bakmaz. kendine güveni olmayanın kime yararı var?
insanın kendisini bilmesi iyidir.
ama, bana bakar bakmaz derken karşıyı da kendini de çok iyi tanımak gerekir. bu söz konusu değilse, önerme boş bir laftan öte geçemez.
madem herşeyin var, 'kendine biraz da özgüven ekle gel',ben sana bakarım denilesi olay... *
kendine güvenmeyen erkeğin ağzından çıkan isyan cümlesidir. unutulmamalıdır ki özgüven, yakışıklılıktan daha önemlidir. tipsizin teki de olsanız çok yakışıklıymışsınız gibi davranarak kendinizi bir bok sandırabilirsiniz.
genelde içinde olduğum psikoloji.
' ... çünkü şebeklik yapmayı beceremem ' ile devam edendir.
aşık olunan kişiyi gözünde büyüten erkeğin psikolojisidir. yaşamadım diyen yalan söyler, herkes bir dönemde mutlaka yaşamıştır. üstüne gidip gitmemek gerektiğini şartlar belirler, kızlar genelde geri durduklarından, bir erkeğin bu psikolojiye sahip olması halinde işler sarpa sarar. genelde de o kız ona bakmaz zaten.

acı ama gerçek. böyle işin amına koyim ben.
kızın kolunda abuk subuk bir tipin görülmesiyle neticelenecek psikoloji.*
her biri sap olan erkek grubuyla, mal mal kız kesip, kritiğini yapan adamın zorunlu kaderidir. kız görünce huaaa niaaa naraları atan o kadar adamın içinde, parende atsan o kız bakmaz zaten.
bunun bu çocuk bana bakmaz psikolojisi de mevcut.

-aha şuna bakın lan. çok seksi.
-kızım o bir sürü karı götürüyodur. baka baka sana mı bakıcak.
-ya of bişey mi dedik. beğendik sadece.
-ya hem adam allah bilir kaç yaşında.
-hemide uzun saçlı keçi sakallı off anamlar babamlar.
-kızım kendine gel bakar mı o sana yaa dalga geçer senle.
-yaa adama sarkıcak halim yok zaten. niye aynı şeyi tekrarlayıp duruyorsun.
-hıı
-...

gibi arkadaşlarımla bir sürü muhabbetim vardır. belki erkekler bilmiyordur ama aynı konuşmaları kızlarda yapıyor. bizde yakışıklıların arkasından offf anamlar çekiyoruz. sadece biz duygularımızı gizlemekte belki daha iyiyiz. kısacası merak etmeyin yanlız değilsiniz.
Asiri ozguven de iyi degil azi da. Genelde evet zaten bakmiyorlar.
sosyal becerilerin yetersizliğinin getirmiş olduğu düşünce biçimi.
yetersiz hissetmekte ki asıl içerikte şudur maddi olarak yetersizlik
baksa da bişey olcağı yok çok da şey etmeyin yani.
günümüzde hepsi prenses çirkin kız bile thy uçağından çok havalarda. ama şu dikkati mi çekti çok güzel kızlar çok sevgili, partner değiştirmiş ya da bana öyle denk geldi.

herkese bakan bize bakmasın , biz onlara bakar mıyız bilemedim.