bugün

istiklal caddesi^nde turlayan 15 insanın, beş^erli, beş hanımlı gruplar halinde aklından geçen cümle.. ayrı aynı anlarda gelen, le vent nous portera^nın kabak tadı verdiği ya da everything will flow^un suede^nin en sikindirik zamanından fırladığı gerçeğinin yanında ortaya süs olur.. neden bu insanlar salak ve biz neden o yaya sergisinde olduğumuzu anlayamıyoruz bilmiyorum ama, eğer ki solak mısın salak mı geyikleri ile büyümeseydik tedirginliğimizin aslında bir balık hayvanının grup vitamin şarkısındaki konuk oyunculuğundan kaynaklandığını anlardık..
gerçekten haklı bir sebebi olmaksızın $uursuz davranı$lar sergileyen idiot güruhtan bahsedilirken kullanılan genel-geçer bir kalıplama olmasına binaen sol cenahta tarafımca görülmesiyle beraber ele$tiri oklarımı beyaz sayfaya dökmeme vesile olmu$tur.. insanlar neden bu kadar salak ve salaklar neden bu kadar insan, sorularının ortak cevabı olmasından mütevellit de$ilmesi irrasyonaliteden uzak bir minvaldi.

insanlar neden bu kadar salak, $u yazdıklarıma anlam yüklüyorlar.
bu entrye oy veren bir insan salaktır.
neden üzerindeki o aptal tavşan kıyafetini giyiyorsun diye soran donnie^ye verilen ayarı hepimiz biliriz, neden bu aptal ağaç adam kostümünü giyiyorsun.. en iyi cevabın bir soruyla verildiği gerçeğini iterek, anlamsız bir cevap olduğunu söylerim bu sorunun..
"neden makyaj denen dı$ cephe kaplama malzemesi ile gözdiplerine mürdüm eriği tandansı kazandırma uğra$ın?" sorusunun yegane yanıtı.
"okuldan kaçmanın aslında akıldan kaçmak olduğunu anladığımda çocuk yaşın biraz üzerindeydim"
dememişti ya şair, işte bu şiirin en can alıcı noktasında bulunana ya da gözün görmediği sorudur..
"ve biz neden hâlâ suyuz ve su neden hâlâ kuru" sorusuna da yanıttır.
bu insanlar, insan lan.
yan gemiden gelen.. "-... ..- | .. -. ... .- -. .-.. .- .-. | ... .- .-.. .- -.- | .-.. .- -. " sinyali alan kaptanın sözü..
bir tepeden insanlara bakan körün sözü.
(bkz: he valla)