bugün

siliktir. bi mok olmaz bu insandan.
kusura bakmayın ama "mal"dır. yanlış anlamayın sakın birilerinin malıdır ya da malı olmak istemektedir.

makina'yı bitirirken son programda o kadar kolay atıp tutuyordu ki okan bey. neymiş tv programı yapmaktan sıkılmışmış da o bir program yaparsa çok izlenirmişte, bir daha prograö yaparsa farklı bir şey yapacakmış.

ulan ne farkı var disko kralıyla makina'nın. ha evet stüdyoyu değiştirmişsiniz yeni dekor filan.

aferin.

not: makina izleniyordu, keyif veriyordu en azından.

dipnot: insan yemek yediği kaba sıçar mı?

örnek: makina ==> disko kralı.

budur.
bu devirde hala nihat doğan izleyen insan.
bu devirde hala seda sayan izleyen insan.
bu devirde hala gülben ergen dinleyen insan.
bu devirde hala mastürbasyon yapan insan.
bu devirde hala saçma sapan başlık açan insan.
bu devirde hala solcu olan insan.
bu devirde hala ülkücü olan insan.
bu devirde hala sehit edilen insan!
bu devirde hala dağlarda ölen insan!
bu devirde hala akp ye oy veren insan.
bu devirde hala chp ye oy veren insan.
bu devirde hala oy veren insan.
bu devirde hala insan olan insan...
bu devirde hala tercih yapan insandır. tercih meselesidir saygı duyulmalıdır.
ben mi? evet hala izliyorum... ismail yk, nihat doğan, ajdar anık gibi insanlarla dalga geçen birini izlemek keyif veriyor bana. sabah sabah seda sayan değil bu program en azından sunucunun ( okan bayülgen ) rol yapmadığına inancım tam.
biz hangi devirde emredersek, o devirde izlemeye mecbur insandır.

bu devirde? *
devir kimi izleme devridir hacı? diye sorarlar adama ama..
alışkanlıklarından kurtulamayan insandır. normaldir. ben de izliyorum hala. ne kadar haz aldığım başka konu tabiki.
(bkz: bu devirde hala nefes alan insan)
o saatte izleyecek başka şey bulamamış insan olabilir.
bluevelve kadar bile akıllı olmayan insandır.
(bkz: tadında bırakmak)
(bkz: üniversitelilerin seda sayanı okan bayülgen)
okan bayülgen le seda sayan ı bir tutabilen insanlar olduğuna şaşıran insandır.
okan bayülgen izlemem deyince kendini çok farklı sanan, ama acun ılıcalı nın yapmacık, senaryolu programlarını izleyen bir de kıyaslayan insanların da varlığına şaşıran kişidir.
acun ılıcalı'nın uludağ sözlük'le, okan bayülgen'in de ekşi sözlük'le anılır hale gelmesinden sonra karşısındaki eleştirmenler de yeniden şekillenen insandır. biraz daha geniş bir perspektiften baktığımızda aslında acun'u veya müjde ar'ı izleyen insandan bir farkının olmadığını göreceğiz.
YAPTIĞI iŞ, ALTERNATiFi OLMAYAN iNSANI iZLEMEKTiR.
SEVSiN SEVMESiN HERKESiN KABUL ETMESi GEREKEN ŞEY:
OKAN BAYÜLGENiN YAPTIĞI iŞ AÇISINDAN TÜRKiYE DE TEK OLDUĞUDUR.
stand up programlarını magazinden ayırmış ve seviyeli sohbet programları izlemeyi tercih etmiş insandır.
bu devirde izlenecek tek program o kaldığı içindir belkide..
ezik ve mal kelimelerini kullanan kişilerin ne izlediğini merak eden insandır.. televizyon da izlenmeye değer tek bir şey varsa o da okan'ın programıdır.