bugün

şuurunu bira almak için uğradığı tekel bayiinde bırakmış tek hücrelinin kısa metrajlı filmi. adamı gülmekten yerlere yatırır. dolu dolu buz gibi tombul bir şişe ısmarlayasım gelir. sen beni güldürdün ya allah da senin belanı versin emi?

anlaşılacağı üzere ben değil bi arkadaş. zaten burada yazılanlar hep gözlemlerimiz sonucu ortaya çıkan şeyler değil mi? başrol üstlendiğimiz kaç başlık var? hep bi arkadaşın başından geçer. bu da öyle. bi arkadaşı.

"şu pezevenge ben içerim zerre dokunmaz lafını yedirelim" düşüncesiyle komplo işlemlerine başladık. aslında komplo sayılmaz, kendimize fıçı bira alırken, bu ibineye kırmızı tuborg dayamak gibi basit bir yönteme başvurduk. en başta karışık bir mönü istese de kimse hakkından feragat etmedi ve o 4 adet kırmızı tuborgun ihalesi biraz da fesat karıştırmamız sebebiyle zekasız arkadaşımıza kaldı. başladık ki o ne içmek öyle.

hoşbeş eşliğinde biraların sonuna varırkene arkadaş yavaştan beyninin direksiyon hakimiyetini kaybetmeye başladı. konuşmasında bozukluklar, aşırı bir duygusallık, kız olsa hepimize vermeler vs. gibi kontrolden çıkmış olmanın sinyallerini etrafa hissettiriyordu. o konuşmaya çalıştıkça biz bastırdık, biz bastırdıkça da o konuşmaya çalıştı. böyle karmançorman gerizekalı bir akşam geçirirken en sonunda hepimizin içecekleri bitti. "denize atalım mı?" gibi ortaya dahiyane bir fikir atılmsına rağmen karşı çıktım. yüzme bilmiyorsa eğer denize dalıp kurtaracak birisi olmadığı için diğerlerini de hemencecik vazgeçirdim. ama yapılacak eğlenceli şeyler de yok değil tabii..

biten şişelerimden birini bu gerizekalıya verdim. şişeyi ona uzattığımı görünce sanki cennet bahçesi görmüşçesine yüzüne nur geldi elemanın. elimden kaptığı şişeyi kafasına dikti, şişe boş ancak ne hikmetse bu eleman "glup! glup! glup" gibi yutkunma sesleri çıkartıyor, beni de "lan yoksa dolu muydu?" gibi çelişkilere sürüklüyordu.

şişeyle sevişmesi 1 dk. kadar sürdü, fırlattı şişeyi. "boş şişeyi niye veriyonuz lan götler" diye haykırdı. biz kahkahalara boğulmuşken, bu ibine öğürmeye, böğürmeye, geğirmeye başladı. tam da beklediğimiz oldu, gözümüzün önünde kusmaya başladı garibim. o kustukça biz güldük, biz güldükçe o kustu..

şimdi kendime birazcık kızmadım da değil hani. derhal gidip, cem karaca'nın haniminihüpbendezigibanda rap rap dizeleri eşliğinde kendime işkence ediyorum.
herkes yapabilir.