bugün

herkesin hayalidir.
En güzeli. 0 borç. Kafam rahat. Borç insanın omuzlarından bastırır.
Sırrı, ayağını yorganına göre uzatmak olan konfordur.

Ömrünüzü ve huzurunuzu, gereksiz harcamalara, eşyalara, lükslere kurban etmeyin.

En son model telefonunuz olmasa da olur, ya da sıfır arabanız.
Varsın Bir pantolon eksik olsun dolabınızda ya da her gün et yemeseniz ölmezsiniz meselâ

Ama huzursuzluk öldürür adamı!
Endişe de öyle.

Hayatı, birşeylere tutsak olmadan yaşamak gerek!
dünyanın en güzel olgusu bu sanırım.
Yaşayabilsen olacak da yaşanabilir bir ekonomik durum içinde olmayınca.
bazen zenginlikten bile daha eğlenceli.

zengin adamın sırtından asalak düşmek bilmez. borçsuzsan, daha doğrusu borçsuz olmak senin için zil gibi parasız olmakla aynı kapıya çıkmıyorsa gayet rahat psikoloji.

rahat uyuyutur adam, güzel uyandırır.

borç harç varken, ödenemeyeceği de belliyken veya ödendiğinde ayın kalanında ne olacağı belli değilken, insan yataktan çıkmak istemez çünkü.

belki birgün en azından bir çoğumuz böyle yaşarız... zaten vazgeçmişiz fazlasından da, artık eksiği de yok.
Mevcut borçları bitirdikten sonra 1-2 ay kadar sabredebilirim o hayata diye düşünüyorum.
En büyük hayallerimden birisi. Bir diğeri için

(bkz: Şehirden bıkıp köye yerleşmek)
Hic bircu olmayan insanin bile kredi karti ya da kredi odemesi varken bu donemde zor olandir. Ha belki ortaokul ogrencileri icin olabilecek durumdur bilemem.
Hayatım boyunca değil borçlanmak (2-3 günlük küçük borçlar hariç), kredi kartı bile almadım bankalar habire vermeye çalışmasına rağmen.
Ailemin öğrettiği birşey var. Cebindeki kadar para harca.
Allah'a şükür, namusumuzla kazandığımız para tüm ihtiyaçlarımıza yetiyor.
bir ay öncesine kadar sürdüğüm yaşam biçimiydi. bu gün itibariyle yüz elli bin tl borç sahibiyim. on yıl öderiz artık.
mecbur kalmadığım sürece asla istemediğim olay. kafa temiz.
ülkemizde pek mümkün olmayandır. evet.
(bkz: lüküs hayat)