bugün

aradan yirmi yıl geçmiş olsa bile, adını duyduğumda, yarın sanki okula gidecekmişim gibi hissetmeme sebep olup, içimi daraltan dizidir. çocukken şükrü'cüydük. hayatı tanıyınca, tak tak sedat'ı da anladık. adam ekmeğinin peşinde. iyi aile babası şükrü, alkolik ve zayıf karakterli, sırtını karısına dayamış cemil, herkesin yüzüne gülüp arkasından konuşan ama özünde iyi olan kapıcı cafer, anasını boyayıp babasına satabilecek köy kurnazı yengeç hüseyin, hayatı takıntılarla dolu, sürekli birileriyle didişen emekli sabri bey, magandanın önde gideni ama tertemiz yürekli katil yavuz... hepsi hayatın içinden, çok tanıdık. yalaka ergun'u da unutmamak lazım.
pazar akşamının vaz geçilmezi sokaktan çamurlu halde eve gelip anneden fırça iyip doru banyoyaya gidilirdi banyodan çıkınca tırnak keserken seredilirdi

tırnak keserken başka dizi izlemezdim öle bi bağımlılık yapmıştı bizimkiler dizisini serederken illa tırnak kesilcek arkadaş.
birkaç neslin izleyerek büyüdüğü, bizden olan, çocukluğumun nostaljik dizilerinden.

http://alkislarlayasiyoru...5/bizimkiler-1-bolum-1989 *
http://alkislarlayasiyoru...om/icerik/1407/bizimkiler
http://alkislarlayasiyoru...lerle-imtihani-bizimkiler
Çocukluk ve masumluk anısı olan dizidir benim için.

Ertesi gün okul olması sebebiyle,benim için banyo sonrası aile zoruyla yatağa yattığınızda yan odadan sesi duyulan diziydi.

Katilden korkmaktı,apartman yöneticisine gıcık olmaktı o zamanlar bizim için.
şükrü bir kez, abisi iki kez değişmiştir.
günümüz trt'sinde muhtemelen sansüre uğrayıp yayından kaldırılan dizi olurdu. ayyaş katil falan. çok ayıp ediyorlar.
efsane dizidir. yok artık böyle diziler. show tv doktorları falan yayınlayacağına şunu koysa ya.
94-2002 arasındaki tüm bölümlerini izlediğim. Halâda ara ara izliyorum bence müthiş bir dizidir.
çoğu bölümlerini izleme imkanı bulunan 90ların yıkanırken seyredilen dizi.

http://www.turkweb.tv/sezon/68742/1-sezon/?page=7
unutlması imkansız dizi film. 70 yaşına gelinse de o katilin çöp büdonunu devirip araba park etmesi akılda kalır.
an itibariyle kanal 35'de yayınlanmakta olan dizi.
izledikçe konusunu kapıcılar kralı filmine benzettiğim efsane dizi. tamam aynısı değil ama benzeri sonuçta.
bitiş jenerik müziği ile birlikte annemin banyo sobasının suyunu ılıştırmak için güğümden "güp güp güp cısss" efektiyle su ılıştırmasını aklıma getiren dizi.

millete yumuşak yumuşak kayma hayalleri kuran halis adında yaran bir karakteri de vardır, ali'nin bundan testosteron nakli yaptırması lazım, onda da bir o kadar eksik, ot gibiydi oğlan.

Bak duygulandım yine /:
kanal 35 de hafta içi 16:30 da haftasonu 07:30 da yayınlanan dizidir.
dizinin anlatıcısı ali 90lar dizisinde öğretmen olmuştur şu sıralar. tam 90lara yaraşır bir oyuncu olmuş. 90ların dizi setlerinde büyüdü ne de olsa.
efsane türk dizisidir son bölümlerinde aynı tadı verememişlerdir.
çocukluğumun dizisi.

kaliteli oyunculara sahip kült bir eserdi.
tartışmasız bu ülkede çekilmiş en iyi dizidir . korkunç gerçekçiydi ve bu gerçekçiliğin içinde büyük bir komedi ve biraz hüzün barındırıyordu . sanki her gün bizimle birlikte apartman katlarını iniyorlardı , bizimle tartışıyorlardı . hayatın ta kendisiydi . özledim . bittiğinde hayatımdaki pek çok kişi ölmüş gibi hissetmiştim . dizi tarihimizin en komik karakteri olan halis' e ayrı hastaydım . dizide ölçülü bir samimiyet vardı .
Komik desen değil ilginç desen değil millet resmen başka alternatifi yok diye yıllarca izlemiş.skmsonik bir dizi.
o zamanlar daha iyi diziler vardı , alternatif çoktu . ayrıca pazar banyonuza sokayım , onu pazar banyosu başlığında yazın . siz pazar günleri banyo yapmasanız da bu dizi güzeldir . sizin çocukluk hatıralarınız olmasa da bu dizi güzeldir .
televizyon tarihinin en kıdemli ve üsturuplu dizisi. imkanım oldukça internetten izler çocukluğuma yolculuk yaparım.
görsel
bambaşka bir diziydi.
görsel
görsel
görsel
görsel
1989'da tren yolculuğu ile başlarken istemeden bu yolculuğun çok uzun * olacağını ihsas etmiş dizidir.
klişelere fazla abanmasına karşın kendi içinde tutarlılık göstermiş hatta kendi klişelerinin pek çoğunu kendisi icat etmiştir.karakterlerin yaşamın içinde çok tanıdık olmasıyla beraber kendine has özellikleri, tavırları vardır.
(bkz: benim adım cemil)
(bkz: sevim koş katil in eseri intihar ediyor)
(bkz: ah ruknettin görüyor musun şu damadının yaptığını)
(bkz: cıvık babam afedersin)
(bkz: oynatma şu ellerini komşu! adamı hasta etme sabah sabah!)
(bkz: tak! internetten cızz anında londra, anında tokyo borsası)
(bkz: tutuyorum zaptı!)
(bkz: kırarım boynuzunu iblis!)

geleneksel sol özelliklere yakın durmasıyla beraber iddia edildiğinin aksine; apartman görevlisi cafer'le gülsüm, odacı abbas'la karısı hacer hanım,ulviye'nin yardımcısı ayşe,yandan çarklı halil ve karısı sultan hanım gibi, muhafazakâr kitleyi yansıtan karakterlere ve bir adet koyu milliyetçi- alaman bozuntusu- * aileye de sahiptir.
sadede yanaşırsak zamanında çekilmiş canlı dönem dizisidir.

ha bu arada:1976 yapımı kapıcılar kralı'nın senaristi, sosyolog umur bugay tarafından tasarlanmıştır.
güncel Önemli Başlıklar