bugün

merhum kemal sunal 'ın garibanlığı anlatan efsane filmlerinden biri.
Umur Bugay daha sonra yapacağı bizimkiler adlı dizide bu filmden cok etkilenmiştir kapıcı cafer,alkolik benim adım cemil gibi karakterler bu tamamen bu filmden alınmıstır.
bir kayserilinin neler yapabileceğini anlatır bir yerde de.
(bkz: bundan sonra hep fiski içecem)
kızım boncur desene
boncur
repliğiyle akıllara kazınmıştır.
Seyit Kır kapıyı

Çek bakalım ordan gral bi bira lütfen (bkz: efes)

seyit kapıcılık yapar, seyit hamallık yapar, seyit itfaiyecilik yapar bak şimdi gideceeem sabaha kadar nöbet tutacaam..

iç ulan namussuz garı

uff ulan bu kadar fiski bende olacak içer miyim beee?

Ulan inşallah bu da erkek olur onu da karşıdaki inşaata kapıcı yaparım...

repliklerinin olduğu, işini bilir kapıcı seyit'in hikayesi... en bomba kemal sunal filmlerinden biri...
(bkz: kapicilar krali)
(bkz: seyit)
film cihangir mahallesinde çekilmiştir... biraz değişmiş de olsa evlerin bazılarını hala görebilirsiniz burada...
hababam sınıfından sonra en komik kemal sunal filmi.

x: lan oğlum seyit ; kapıcılık mı yapıyon , çocuk mu bakıyon ?
s : Bende bilmiyon ne bok yediğimi.

seyit : ibram , $i$eleri sarho$a götür oğlum.
ibram : ya buba ders çalı$ıyom.
seyit : sıçarım dersine.sanki apartıman yönetici olacaksın pezevenk!

(bkz: lopopo)
(bkz: seyit iki votka)
kemal sunal' ın döktürdüğü film. tek başına sırtlamış götürmüştür filmi. ayrıca bizimkiler dizisi bu filmden alıntı değil resmen araktır.
kapıcı seyit'in karısıyla bir cilveleşme sahnesi vardır ki alemdir;

"cilveden de anlamıyon sen, ayı. hıhıhıh"
-114 karma ile sahip oldugum "safsata", ama ho$uma gitti, cuk diye oturdu, umudum ve fantazim sevgili yazarlarin olumlu ya da olumsuz oylarayarak bu güzelligi bozmalaridir.
ayrica, yazarlarina "sifat, tanim, not" verme yetkisini kendinde görmeleri hele bunu eksi alinca geyige sarmasi ayri bir ahlak/sayginlik sorunsalidir, dedirtendir, modeldir.
an itibariyle bulunduğum karma değeri. her 4 entry için bir eksi puan alma konusunda istikrarla ilerliyorum. laikçi faşistler, seri eksi oy veren mahluklar* ve ikisinin karışımı olanlar sağolsun. onlar eksi oy butonu ile sevişe dursunar ben takmadan entry girmeye devam edeyim.

(bkz: karma dedikce inadina karmak)
televizyonda yayınlanırken biplenmesinden dolayı duyamadığımız ünlü bir repliğinde geçen konuşma:
" bakkal : adamın işi neymiş?
kemal sunal : gizli işmiş.
bakkal : pezevenk miymiş?
kemal sunal : lan oğlum gizli iş dedik gizli! bu devirde gizli pezevenklik mi kaldı?! "

dikkat çeken nokta senenin 1976 olması. aradan 32 yıl geçmiş. şimdi aynı türden bir muhabbet açılsa aynı tip adamlardan aynı tür replikler duymamız kuvvetle muhtemel.
"bu devirde ... KALDI MI?" LAFLARI.
insanların geçmişin hep çok ahlaklı, günümüzünse alabildiğine ahlaksız olduğunu sanmaları bir kısır döngü olsa gerek.
otoriter bir o kadarda cimri bir baba.

ibraam , $i$eleri sarho$a götür oglum..
-ya buba ders çalisioomm..
sıçarım dersine!! sanki apartman yöneticisi olacaksın pezevenk!!

çıkar bakim ulan elini cebinden, utanmıyo musun babandan para saklamaya, ittt (çaat)
-buba valla okul harçlııgım
sus. okul haçlıgıymıs bu kadar parayla kim okula gidiyo. namussuz
kızım.. yavrucum.. ver bakim.. o koca elmayı tek ba$ına yiyemezsin. al bakiyimm. al sende. yarım yarım yiyin, hadi bakiyim.
şevket altuğ 'la olan karşılıklı sahneler adamı yarar.
bir sözlük karması -180 karma puanına sahip yazarlara aittir.
artık görmekten nefret ettiğim karmam, bir el atıverin de değişsin yahu...
izlemek icin http://www.youtube.com/watch?v=r6AJfcrnJ-Q
edit: tek parca hali http://video.google.com/v...docid=-361205706216452247
--spoiler--
nuri bey sinirli bir şekilde eve döner. kapıyı çalar karısı duymaz. O sırada komşusu meraklı makbule çıkar. nuri öyle bir bakış atarki kadın tırsıp kapıyı kapatır.

nuri: hasta oluyorum şu karıya ha!
seyit: ben de hasta oluyorum.
--spoiler--
hiakye 1976 yılında cihangir semtinde geçmektedir.
en bomba sahnesi kemal sunal ın elinde yangın tüpü, sarhoş bir şekilde delirdim diyip yangın tüpünü sıka sıka apartmandan yukarı çıkmasıdır.
1970 lere dair inanılmaz sosyolojik tespitlerin yapıldığı film.
1500 defa ekrana gelmiş olan türk filmi.