bugün

neymis efendim, halk fakirmis, kilicdaroglu ucuz kemer taksinmis. ulan kilicdaroglu na alternatif olarak gosterdiginiz akp ye bakin.

unakitan yumurtalari
rabbime sordum cleveland dedi
gemi degil o gemicik
emine erdogan in bin dolarlik turbani
rte nin kol saati
ankara buyuk sehir belediyesi karayollari mudurunun evi. nerde? dagin basinda. hani su yollarda, gidis ve gelis seritlerini ayirmak icin kullanilan isiklar var ya, asfaltin uzerinde, kirmizi kirmizi yanip sonerler. lan adam dagdaki evinin duvarlarini o isiklarla kaplamis.

siz daha neyin pesindesiniz. laf atacak bok bulamayinca kemer 425 lira diye cemkiriyorsunuz.

siyaset yeteneginiz bununla kisitliysa, siz bu ulkede kahvehanede bile siyaset tartisamazsiniz.

ek: (bkz: halkçı kemal in 425 liralık kemeri/#8668599)
iktidar olma hayalleri gerçekleşirse , ekonomiyi kendince düzeltmek için kemerleri sıkma politikası güdeceğinden kalite kemer takması normaldir.

(bkz: yersen)
Fikirler ve icraatlara değil şekle bakan kişi isteğidir.
Adam vardır milyon doları vardır. Zihnen sol düşüncelidir ve emeğin gücüne inanır.
adam vardır kıçında don yoktur. Zihnen kömür makarna beyaz eşya yardımına inanır.

Herkesin inançları farklıdır. Bilinç seviyesi bu inancın oluşmasında etkendir.

Bilinçli insan neler yapıldığını görür. Görmüyorsa kendini kandırıyordur. Mesele kemer değil, mesele memklekete verilen hizmet.
bugün parası pahalı kemer almaya yetiyor yarın havuzlu villa almaya yettiğinde onu da alcak olan klasik türk siyasisidir.
(bkz: şaşırmamak lazım)
olaya "bal tutan parmağını yalar." mantığında yaklaşırsak hiç bir siyasiyi ya da devlet erkanını sorgulamamak gerekir. sorun insanların hassasiyetlerinin sömürülmesi bu düpedüz dilenciliktir. sayın kılıçdaroğlu "referandum sürecinin bir bölümü ramazan'a denk geliyor bu dönemde içkiden uzak durun! camileri akp'ye bırakmayın! onların yöntemlerini kullanın! " diye buyurmuş. ee ne oluyor paşam derler adama hani bu adamlar kötüydü, bu taklitçilik ne o zaman? kemal bey'in halkçı olması halkı sevdiğinden ya da halktan yana olduğundan değildir sadece bu ülkede tutan siyaset budur mantığıyla hareket etmektedir.
(bkz: odtü lü genç vs kemal kılıçdaroğlu)
fakir fucker olmaz bunu bilirim bunu söylerim. *
ona bakacak olursak, benim de gemim yok aq. pardon gemicik.

tanım: tanımsız...
akp ye oy veren cahillerinde ekserisi fakir. rte, oğluna aldığı gemiciği devlete bağışlayıp sandal alsın.
havuzlu villada oturan herkesi hırsız ilan eden kemal k.'nın taktığı kemere halk tepkisi olabilir.

beymen'den aldığı ceket de dikkat çekicidir.
--spoiler--
Etro Gömlek: 495 TL

Beymen Pantolon: 445 TL

Beymen Ceket 1.295 TL

Tod's Ayakkabı: 845 TL

Moreschi Kemer: 425

fakir edebiyatı yapmak paha biçilemez.
--spoiler--
Recep Tayyip Erdoğana adama gibi adam diyen ,oğlunu çürük raporuyla askere göndertmeyen , giydiği çorap -kemer kadar- 425 lira olan ,oğlunu özel okutan ve yat kat sonu -atla biten herşeyi alan hiçbişey bırakmayan adamın peşinden giden toplumun, Kemal Kılıçdaroğlunun bir kemerine laf atan cahilleridir...