1. 1.
    toplum arasında "büyüklere göre" şeklinde bilindiğine şahit olunan çikolata türü.

tadı dondurulup kalıba sokulmuş orta şekerli kahveye benzer. tadımlık bir çikolatadır, fazla yenirse mideyi bayabilir.
    1 -2 ... senurita
  2. 2.
    kalp hastalıklarına karşı koruyucu ve tansiyon düşürücü özelliğe sahip olan çikolata türüdür.
    ... yamuduk
  3. 3.
    rezil bir tada sahip çikolata. çikolata bile değil. çikolata dediğin tatlı olur, acı lan bu. allah belanızı versin.
    16 -8 ... rammsteiner
  4. 4.
    küçükken "sadece büyükler yiyebilir" formatıyla bildiğimiz ve gözümüzde oldukça çok büyüttüğümüz ama büyüyünce hiçte büyütülecek bir şey olmadığını anlayınca sütlü çikolataya tercih etmediğimiz hoş bir lezzet.
    1 ... beyzan
  5. 5.
    sevmediğim çikolata denilen lanetin en nefret ettiğim çeşidi.
    2 -2 ... guerilla
  6. 6.
    beyaz çikolatayla yarışamayacak çikolatadır. kakao yüzdesi fazla olduğunda acıdır ve pek sevilmez. ama türk kahvesinin yanında falan hoş olabilir.
    1 -3 ... platinum
  7. 7.
    ilk bulunan çikolatadır ve bazılarına fazla acı geldiğinden süt katılarak acı tadı azaltılmış ve bugünkü sütlü çikolata haline gelmiştir.
    2 ... poset
  8. 8.
    adına şarkılar yapılan çikolata çeşidi. (bkz: tuğba özerk)
    1 ... kiymali lolipop
  9. 9.
    hayatımdaki en mükemmel şeydir. zevktir, hazdır, eğlencedir. hayattan alınan zevkin kendisidir, ağzı sulandırandır. bağımlılığımdır.

not: krize girdim lan! bitter bulun bana.
    2 -1 ... crzytarantla
  10. 10.
    an itibariyle beni dünyanın en mutlu ve en huzurlu insanı yapan şeydir. çikolatanın bir kısmını, daha sonra tadarım düşüncesiyle kenara koymama rağmen, bu bünye dayanamayıp hepsini bir çırpıda mideye indirmiştir. süperdir, harikadır, bundan daha tatlı bir şey yoktur.

(bkz: eti)
    2 ... nickbulanakadarcanimcikti