bugün

(bkz: haliçte yaşayan simonlar)

aslında severim yakın siyasi tarih ve bu tarz kitapları. ama bu kitap 3 yıl oldu. üstüne 14 kitap okudum. ama işte olmadı. olmuyor.
kırmızı ve siyah - stendal
tabii ki böyle buyurdu zerdüşt.
m. emin deger- dusunce ozgurlugu cikmazi
deeanne gist- umutsuz askin gozyaslari
harun yahya- evrim aldatmacasi
oğuz atay - tutunamayanlar
efenim kafamı allak bullak etti bu kitap yarıda bıraktım.
Stendhal - kırmızı ve siyah.
Soğuk kahve.
Bitmiyo, bitiremedim. 100 sayfa da okusam hiçbir şey okumamış gibi hissediyorum.
Gogol- ölü canlar.
Gabriel Garcia Marquez - Yüzyıllık Yalnızlık. Güzel bir kitap ama bitmiyor.
Gorki-çocuklugum.orta okuldayken üç kere yarisindan birakip baslamisligim vardir ve hala icimde koca bi ukte olarak kalmistir.öyle uzun filanda degil ama simdi bile elim gitmiyor sıkıcıligindan dolayi sanirim.adam babaannesinin burun kıllarina kadar betimlemisti. Hakliyim sanirim.
Ahmet Ümit - insan ruhunun haritası.
Sinekli bakkal. Hikaye kitabı değil sözlük kitabı. Ama yarım bırakılan kitaplar unutkanlığa sebep oluyormuş bilginize.
Oğuz Atay'dan Tutunamayanlar'dır kendileri, maleesef 150. Sayfaya kadar dayanabilmiştim, 1 senedir kitaplığımın rafında diğer okunmamış 80 kadar kitabımın ve okunmuş 600 kadar kitabımın arasında duruyor,en kısa sürede tekrar başlamayı düşünüyorum, yoksa böyle bir yazara ve 38 lirama yazık olacak * bu sefer de bitiremezsem artık tozlanması için rafa koyar yada okuması isteyen birine veririm artık. Ama kararlıyım bu sefer. Yaptım olacak! (bkz: sözlük yazarlarının saçmaladığı anlar)
Sayfa sayısıyla ilgisi olmayan nedense sarmayan kitaplardır.

Barış bıcakçının sinek ısırıklarının müellifi kitabı böyledir benim için. Sadece kitapla ilgili değil kişinin beklentisiyle de ilgilidir kuşkusuz.
madam bovary'dir.

odaya yarım açık camdan giren bir ışık hüzmesiyle odanın tamamının tasvir edildiği o 2 sayfalık bölüm var ya hani hah işte o yazara girsin...
(bkz: şu çılgın türkler)
Yüzyıllık Yalnızlık.
Maalesef.
Oğuz Atay- tutunamayanlar.
her seferinde ilkmis gibi okunabilen kitaplardir. bitirilemezler.

benim icin: cezmi ersoz tum kitaplari.

bir digeri de cidden bitirilemeyeni. ingilizceden ingilizceye sozluk mesela. bi' ara inat ettim bitirecegim diye; iflahim silkildi biraktim.
Beyoğlunun en yakışıklı abisi
Yüzyıllık yalnızlık.
silmarillion. yok abi 5 kere başladım, 5indede bitiremedim.
Kafka : dava
Katre-i matem- iskender pala. Ayni yazarin sah&sultan ve mihmandar kitaplari da bir o kadar akiciydi. Onu da belirteyim.
anna karenina. 1010 sayfa olan kitap nası bitsin lan??
"kayıp zamanın izinde"

hayatımda başlayıp bitiremediğim tek kitaptır. okumayın arkadaşlar bi numarası yok onun yerine açın iki kuran okuyun daha güzel, ateistliğin alemi yok!
güncel Önemli Başlıklar