1. 1.
    anna frank ın günlüğü...eğer kimlerin yazdığını biliyorsanız dayanılmaz bir işkence aynı zamanda da bir tahlildir..
    4 -1 ... baudelaire
  2. 2.
    la divina commedia
    3 ... selmagezinir
  3. 3.
    okunmaya başlanan ancak kötü olması sonucunda insanda okumayı bırakma arzusu başlatan ve bırakılan kitaplardır.
    4 ... elma
  4. 4.
    zen ve motosiklet bakim sanati. bi turlu bitiremedim, ara verdikten sonra tekrar toparlmak icin o kadar cok vakit harcamak zorunda kaliyorum ki. hayir konunun zorlugu degil mesele. benim hayatim olmus felsefe. ama adam oyle degisik ve nevi sahsina munhasir bi uslupla yaziyor ki halen alisabilmis degilim.
    gerci bu kitabi bitirememek de guzel bir sey. ara ara okunasi kitaplardan biridir cunku. hatta fal bile bakilir bundan.
    3 ... child
  5. 5.
    Orhan Pamuk-KAR

(bkz: Orhan Pamuk kitaplarının makus talihi)
    3 -1 ... endless
  6. 6.
    ders kitapları.
    3 ... hec
  7. 7.
    efenim kimi zaman zaman bulunamadigindan, kimi zaman begenilmediginden, kimi zaman da kismet olmadigindan * bitirilemeyen kitaplardir..örnegin ilkokul vakitlerimde yaklasik 2 sene kadar 101 dalmaçyalilar kitabi basucumda durmustu..kismet degilmis napiim *
    4 ... atan alir spor
  8. 8.
    (bkz: 101 dalmaçyalı)
    (bkz: beyaz yele)
    atan alir spor un komodininde yaklaşık dörder sene durmuş iki kitaptır ** **. bitmemiştir. bitemez de.
    5 ... devedikeni
  9. 9.
    (bkz: ipligin pazara çikmasi)
    2 senede bitiremedigim beyaz yele *
    (bkz: batti balik yan gider)
    3 ... atan alir spor
  10. 10.
    emile durkheim-intihar
    seri katiller ansiklopedisi
    2 ... starling