bugün

izmir Büyükşehir Belediyesi'nin başlattığı bisiklet kullanımına teşvik eden olaydır.

üçkuyular, göztepe, güzelyalı, mithatpaşa, Mustafa Kemal sahil bulvarı ve kordon boyunca kullanabileceğiniz bisikletleri uygun fiyatlara kiralıyorlar. bunun için gerekli olan kartı konak veya göztepe vapur iskelesinden alıyorsunuz ve içerisini kredi yüklüyorsunuz. kentkart gibi çalışıyor. yada kredi kartıyla da kiralayabiliyorsunuz. kiralamanın saati 2 lira olup her ekstra bir saat için bir tl ödüyorsunuz.

kendi sitesi üzerinden de kartınızı alıp kredi yüklemeniz mümkün.

http://www.bisim.com.tr/
güzel sistem.

yeni doldurugum kartımla bisiklet kiralıp sürmeye ne dersin prenses?
artık yollar bisim sloganıyla başlamış muhteşem uygulama. konyada benzerini görmüştüm. bisiklet yollarıda güzel. tek eleştirim bisiklet yollarında sığır gibi dikilen insanlar ve bisikletlerin biraz hantal olması.
yılbaşından itibaren,

2 + 1 tl olan sistem

2 + 2 tl olacakmış.
Bu bisim nasıl b isikim ya. Kartların kullanım süresi üzerlerinde yazmıyor bile. Hadi yağışlı havada bisiklet binelim dedim kartı okuttum kullanım süresi dolmuş. Vay efendim sadece konak iskeleden kart alabiliyormuşuz. Böyle bir sistem kuruyorsanız kart merkezlerini çoğaltmalısınız. Göztepe iskele ve üçkuyular iskeleye de çok rahat bir şekilde kart alabilinecek hale getirilebilir.
izmir'in harikulade bisiklet yollarında bisiklet keyfini doya doya yaşamak için kredi kartınız ya da bisim kartlarınızla bisiklet kiralayabileceğiniz Ankara'da neden yok dedirten uygulama.