bugün

bisiklete binme olayının "ben bu işin uzmanıyım" haraketidir. o noktadan sonra konuyu ilerletmek isteyenler artık motorbisiklete geçmelidirler zira yapılcak başka birşey kalmamıştır. el bırakma olayının en komik yanı, bırakılan elllerle yapacak bişe bulamamaktır. dizlerin üstüne koyanlar olur, kimi zaman artislik tavan yapsın diye dondurma yiyenler olur. ne yapılsa yapılsın o işin kaymağıdır zaten. ama benim en keyif aldığım mevzu, öne adam alıp direksiyon hakimiyetini kendisine bırakma eylemidir. sadece pedalları çevirme işlemi gerçekleştirilir. yolu takip etme işlemi de öndeki arkadaşa kaldığından sağa sola havalı bakışlar atılır. çocukluğun unutulmaz anları yaşanır. hey gidi.
bitirme ödevidir.

ama şimdiki aklım olsa ya da şimdi bisikletim olsa boşta kalan ellerle gitar çalardım. hatta hızımı alamaz bir de ağzımla da mızıka çalardım. yine hızımı alamazsam düşerdim herhalde.
bir üst versiyonu bişiklette ellerini bırakmışken ara sokağa girmektir. ara sokağa bisikleti hafif yatırıp dönersiniz. fazla tekrar edilmesi durumunda düşmek garantidir. *
özellikle izmir'de pek sık görünen hadisedir. sen araçtasındır gidiyorsundur yanda bir tip çıkar elleri birbirine bağlamış etrafa bakarak gidiyor biraz aşağı bakarsın bisiklet üstünde. sanırsın sanki sirkteki misali top üstünde gidiyor. bu kişiler genellikle kebapçıların getir götürünü yapan genç arkadaşlarımız olur birde.
ufak yaşta hayata meydan okumaktır. çocuk ruhunun verdiği korkusuzluğu sonsuzlaştırmaktır.
ergenliğe yeni girmiş ya da çocukluktan çıkmak üzere olan gençlerde görülen temel davranışlardandır. sokakta hoşlandığı kızı gören ergen kişi, bisikleti ellerini bırakarak sürmeye koyulur. işte bu an, ergen kişi için adeta bir dönüm noktasıdır. genelde ergen kişi bu eşsiz(!) şovu sırasında başarısız olup yere kapaklanır ve hoşlandığı kıza rezil olur. başarılı olanlarsa sağlıklı bireyler olarak yollarına devam ederler.
çocukluktaki acı tecrübelerimden biridir.
bisiklet kullandığım günlerden yine bir gün mahallenin seksi kızı tuğba'ya hava etmak / etkilemek için, sik kadar boyumla 21 vitesi kullanırken bunu yine denemiştim.

sonuç hüsrandı.
tuğba'nın küçük kardeşini ezdim,
bisikletimin ön tekerliği uçtu,
mahalleye park edilmiş beyaz ticari bir aracın farları çatladı,
ben bisekletten düştüm sadece, bir kaç küçük sıyrıkla atlattım.
geriye tuğba ile birlikte yanındaki kızların bana bağırışları ve ön tekerliği olmayan kırık bir bisiklet kalmıştı. çocukluk dönemimden hatırladığım en utanç verici şeylerden birini yaşamama sebep oldu bisiklette elleri bırakmak.

siz siz olun hoslandığınız kızı etkilemek için, boyunuzdan büyük bisikletin pedalları ayağınıza bile zor yetişirken ellerinizi bırakıp sürmeyin bisikleti.*
güzel bir kız görünce otonom sinir sistemine bağlı yapılması gereken eylem.Show amaçlıdır karşınızdaki güzel bir kız da olsa yapılması pek tavsiye edilmez.
tepeye çıkarken deneyen delikanlı varmı acaba?