bugün

Birinin boşluğunu bir başkası önemsiz kılabilir. Kimse kimsenin yerini dolduramaz kaçınılmaz gerçektir.
Mümkün olmayandır.
Herkes, kendine has kokusu, rengi, kıvamı ve duruşu ile gelir hayatınıza. Ayrıntılar benzerlik gösterse de, temeli, özü farklıdır diğerlerinden.
Yaşamımızda ve yüreğimizde boşluk oluşturacak kadar özel ve yetenekli insanlar, herne yaşanırsa yaşansın, ne denli uzun zaman geçerse geçsin, kutsal bir boşluk olarak kalmaya devam ederler. Tıpkı çeyiz sandığının, en dibindeki, sevgiyle dokunup, koklayıp, özenle aynı yerine yerleştirdiğiniz bir güzellik gibi...
Genelde olmaz. Büyük bir yetinme vardır olmamasının altında. Biri herkesin yerini doldurur bazen ve bununla yetinir başkasına gerek duymazsın.
Doğanın kanunu.
Birinin yerini başkası dolduramaz. Sen bir puzzle'ın parçası kaybolduğunda yerine başka bir parça koyabiliyor musun? Koyamazsın.
giden müdürün koltuğuna gelen müdürün oturması ise mümkün olan.

varlıklar fikirler gönüller duygular ise mümkün olmayandır.
göz yaşı dökerek ve hep yerimizi savarak geçirdiğimiz, başı sonu muğlak bir yaşantıda senin yerinin pek de bir mâhiyeti yoktur ne yazık.
Hayır yani ne bekliyorsunuz ki ne siz ne de başkası kimse mükemmel değil sizden çok seven de çıkar sizin daha çok seveceğiniz biri de. Siz de onun yerini başkası ile doldurabilirsiniz. Bu böyledir. Bir döngüdür. Kimse vazgeçilmez değildir hele de o kişi sizden vazgeçmişse.
Dolduran insan olmak istemem doğrusu. kimsenin yarasını saramam, bana baktığında arada da olsa eski sevgilisini vs. Hatırlama ihtimali bile beni deli eder.

insanları yara bandı olarak kullanmayın lütfen.
kimse kimsenin yerini dolduramaz. herkesin bıraktığı iz farklıdır.
Mümkündür. Hanginizin yerine başkasını koymadılar? Rüzgar gibi geldin, rüzgar gibi geçtin. Hadi bakalım next.
o yerin aslında hiç ona ait olmadığını gösterir.
Hayatta boşluk yoktur.
Dolduruyor sanılır bir süre. Sonra anlarsın ki yeri dolmuyor kimsenin. Üzgünüm.
(bkz: ikame mal)