bugün

Aksine ozgurlukcu olmayan zihniyettir kopeklik olan. Ustundekilerin kopegi olursun. Onune atarlar kemigi sen kuru kemik kemirmege sukrederken olurken onlar etin en guzel yerlerini yerler. Ve bireycilik ve ozgurlukculuk ideolojileri ayni zamanda kisinin ahlak cizgisini insaniyete birakir, humanizm kirintilari icerir.
Evcil kopek gibi itaat ederek yasayacagima sokak kopegi gibi her gun ne yapacagima ben karar verir istedigim gibi. Gerekirse pislik icinde yasar ve ölürüm.
Bence bazı şeyleri geleneksellikle yürütmek bir noktada en iyisi olabilir.
kendi ahlaki sistem ve yargılarına göre hareket eden yazar beyanıdır. Yahu sormazlar mı adama? Yiyişen yiyişir, bu onları utandırmıyor, giyinmeleri kimseyi ilgilendirmiyor. Alan memnun veren memnun sen ne karışıyorsun. Zikirini çek ziktir etmeye devam et.
genelde köpekgiller sürü halinde yaşarlar. bu yüzden bireysel hareket etmezler. sürü psikolojisiyle hareket ettiklerinde dolayı özgür değillerdir.
hav hav hav hav.
Niye? Gerçekten soruyorum, neden?

Bu toplum bana ne veriyor? Önce dur. Bir kadın olarak bu toplum beni bir birey olarak görüyor mu? Hayır.
18'imde evlenip 4-5 çocuk doğurmamı, kocama itaat etmemi bekliyor. "Kocam değil mi döver de sever de" dememi bekliyor. Üniversiteye giden kıza da türlü türlü laflar söyleniyor. Ben önemli değilim. Benim bekaretim kendimden daha önemli. 2 damla kan kadar değerin var ancak bu toplumda. Hiç bir birey olarak değer görüyor muyum?
Erkekle eşit tutuluyor muyum?
Özgecan'ları, cansu'ları öldüren "açık giyersen tecavüz ederler" diyip erkeğin bir malı muamelesi yapan bu toplum değil mi?
" türk kadını evinin süsüdür " diyen bu toplum değil mi?

Kimse bana önce kendimi değil toplumu düşünmemi söylemesin ! Önce bu toplum bana bir kadın olarak, insan olduğum için sahip olduğum hakları verecek ! Önce kızını oğlu ile eş tutacak !

Böyle toplum yerin dibine batsın. Kimse de önce toplum sonra sen demesin.
önce toplum kadını kadın olarak kabul etsin.
Doğrudur. Nitekim bireycilik ve özgürlükçülük diye tabir edilen şeyler zaten hiç bir zaman toplum açısından iyi niyetle ortaya getirilen kavramlar değildir.
Toplumun genel işleyiş şeklini bozmak, toplumu toplum olmaktan çıkardıktan sonra, kolayca bölüp yönetmeye yönelik düşüncelerdir.
Nitekim bu toplumsal tepki mekanizmasını da ortadan kaldıracağı için, bu tür düşünceleri savunan para babaları elbette memlekette işini daha kolay yapabilecektir.

Bir de işi kadın haklarına çeken olmuş, aynısını dönüp dolaştırıp erkekler için de söylemek mümkün. Kimse mağduriyet edebiyatına yatmasın arkadaş.
birey olmadan toplum olmaz. önce birey sonra toplum.
Başlığı gördüm sartre, nietzsche gibi bireyci varoluşçuları okumuş ve görüşlerini reddetmiş biri yazmış sandım. Belki bir şey tartışırız da bi şeyler kaparım diye hemen tıkladım ama nerdee?

Tanım:sığ entrilerden öteye gidememiş bir başlık.
Valla sonuna kadar bireyciyim ve özgürlükçüyüm toplum umrumda değil. Bu hayatı bir kere yaşıyoruz ve yaşayabildiğimiz kadar yaşamalıyız. bana ne toplumdan?
popülistlikte bu köpekliğin bir parçasıdır, tasmasıdır, hav havıdır.
(bkz: sakin ol şampiyon)