bira denen alkollu icecegi denemek istemektir.

evet hic icmedim bugune kadar. bufeden 1 tane alıp kıytı köşe bir yerde içmek istiyorum. fakat sarhoş olmaktan korkuyorum... sizce ne yapmaliyim?
yakın bir arkadaş ile birlikte düzgün bir mekanda içmek gerek.

ha çok mu harika bir şey, değil. ilk içişte zaten bir boka da benzemeyecek. 10 lira çöpe.
başta berbattır. ama alışırsan tadı da kötü olmadığı ve basit geldiği için su gibi içiverirsin. bi dene ama.

bira ile kafa olunmaz diyene 14 bira ile taşşak gibi kafam oldu demek istiyorum.
Paraya yazık yüzün de sivilce filan fazla kilolu olursun hiç bulaşma ileride ailen olursa onlara sıkıntı cektirirsin böyle güzel ve temizce yaşa kendini mahvetme.daha güzel şeyler ile oyalan.
(bkz: kalsın)
Matah bir tadı yok. Özellikle ilk içişte hiç güzel değil. Ama sonra alisirsan arada bir içip stres atmak istersin. Öyle de bir şey.
ailenle birlikte, sahil kenarında, şezlongda uzanırken, yanına bir doritos açıp muhabbet içinde denemeni tavsiye ederim. hem kontrollü hem de hoş bir ortamda denemiş olursun. baktın kafan güzel oluyor, iki dal çık bişeyciğin kalmaz.
Ergenler mi basmış burayı yoksa bana mı öyle geliyor. Ben yine de koşarak uzaklaşıyorum.
Benim gibi yerli yabancı bir çok çeşit içkiyi hem de yıllarca içmiş birinin asla tavsiye etmeyeceği denemedir. Denemek istemeni anlıyorum. Bar ortamında herkes içerken sen cola içmek istemiyorsun, alkolik olmaya gerek yok ama en azından sosyal içici olayım diyorsun biliyorum.
Bir arkadaşımın ısrarıyla sigarayı denedim, tadı hoşuma gitti. Ben bağımlı olmam, istediğim zaman bırakabilirim derken 17 sene sonunda günde 3 paket içtiğim dönemde zor bıraktım.

Yine arkadaş ısrarıyla Eskişehir-Bozüyük yolculuğunda Pamukkale ekspresinin yemekli vagonunda başladığım alkolle dostluğum karaciğerimi haşat edene kadar sürdü. Allahtan bıraktım sağlığım da düzeldi.

Tavsiyem alkolle hiç tanışma ama illa ki içerim diyorsan, alkol alınan arkadaş ortamında herkesin kafası güzelken sen ayık kafayla ortamda sıkılabilirsin, işte o zaman iç, hatta bir birayla sarhoş ol ortamı da şenlendir. Ama alkolün dibine vurup grubun en son ayakta kalanı sen olma.
lütfen kutu mavi efes ya da tombul şişe efesle başlama dediğimdir. daha ilk içişte biradan soğursun. bana kalırsa bomonto ve ya tuborg al, evde kendin iç ya da arkadaşlarından birileriyle git sen bilirsin.
Etrafimda tanıyorum 14 birayı bir seferde içen bir yaratık.

Bende rahmetli babamla iddaya girmiştim bir koca bardak birayı içemezsin demişti, ben de içerim dedim.
Ve o asitli imamın eşşek sidiğine benzer tadindaki bir bardak birayı diktim ve bir nefeste ictim.
Bende de ne nefes ne mide varmış şu an şaşırıyorum kendime.
şimdi milyon verseler içmem herhalde.

Yoksa içermiyim lan.
milyon iyi para..!
Başlaması en kolay içkidir aslında. Ben çok küçük yaşlarda köpüğünü içerek başlamıştım, yani 3-4 filandım. Halen devam ediyor. Başlamak isteyenlere de tavsiye olarak, biraz interneti araştırmasını önerebilirim. ( http://basgann.com/bira-nedir-biraya-giris/ )