bugün

1- ilk yalan endişeli bir şekilde kekeleyerek söylenir.

2- pes ediyorum anlamı içeren bi iç çekilir.

3- kendinden emin fakat mahçup bir ses tonuyla "tamam ya itiraf ediyorum yalan söyledim" denir.

4- "Aslında şöyle şöyle olmuştu" deyip 2. Mantıklı yalan söylenir.

Böylece karşıdaki kişi önce yalan söyleyip sonra doğru söylediğinizi zanneder. Oysa ikisi de yalandır. Nevet.
Değilin değili gibi bişi asdfghjkd.
ya da son aşamada işinize yaramayacak bir ton doğru söylenir, gerekli kısmı uydurulur.

örnek: off tamam, evet halı saha maçına gitmedim(1) çünkü çok yorgundum(2). otobüse atladım(3) ve eve gittim(aha yalan).
Oğlum ne oldu şimdi ben anlamadım ?
Yalancının mumu yatsıya kadar yanar. Yalanın sonu rezillik ve hüsrandır. iki yanlış bir doğru etmez.
asla mümkün olmayandır. mantığa da matematiğe de ters. yalan yalanı doğurur. doğrudan vazgeçme, hayat o zaman çok daha basit ve güzel.
Kendini kandırmaktır.
Yalan, yalanı doğurur ve her ne kadar uğraşılsa da, yalan, doğruya dönmez azizim!
birinci yalandan sonra ikinci yalana şöyle olmuştu böyle olmuştu diyerek karşıdakinin de ya ha ondan mı öyle oldu diye inanan bir saf bulursanız ancak olabilecek durumdur. çünkü insan, birinin birinci yalanını yakaladığı ya da yalan söyleyenin yalanını mecburen itiraf etmesi halinde karşıdakinin ikinci yalana yani şöyle olmuştu böyle olmuştu ya inanması o kadar da kolay olmaz. ya hadi oradan falan denir.