bugün

sabahtan beri kayıp olan ve önceki seferler gibi bir türlü bulunamayan kumandadır. koltuk altlarında yok, mutfağa baktık yok, ayakkabılığın üstüne baktık yok, lavaboya baktık yok, ulan banyoya bile baktık orada da yok.

dalga geçer gibi bir yerden çıkacak ve biz onun keyfini bekliyoruz.

edit: şimdi haberini aldım, balkondaymış efendim. demek ki neymiş; dayaklık olan kumanda değil, sigara içmek için balkona çıkarken, kumandayı yanında götürüp oraya bırakan bizzat benmiş.

(bkz: balkonda sigara içmek)
televizyonun üzerine eklenecek bir düğmeye basılarak kumandadan ses gelmesini sağlanabilir ve yeri kolayca bulunabilir aslında ama nedense yapmıyorlar bunu, çok basit bir eklenti oysaki.

ama bazen babam telefonuyla karıştırıp cebine koyup gidiyor o zaman zaten yapacak bir şey kalmıyor.
çekyatın kenarından içine düşmüş olan kumandadır, eğer evde küçük çocuk varsa çocuğun oyuncaklarının içine karışmış kumandadır.
sabahtan beri kayıpsa dert edilmemesi gereken kumandadır.

benimki 2 haftadır kayıp * * , mallık edip koymuşumdur belki diye buzdolabının içine bile baktım ama hiç bi yerde yok lanet olası pislik.
bizim evdedir o. çakmakla beraber habire kayboluyorlar ortadan. terbiyesizler.
bulunduğunda fark edilir ki, pili bitmiştir.

(bkz: murphy yasaları)
Benim evimdeki televizyona ait ise, buzdolabından, fırından veya elbise dolabından çıkabilitesi yüksek bir mekanizmadır... Öyle klişe mekanlarda aramam... Arasam da bulamam... Bir keresinde cep telefonum tencerenin içinden çıkmıştı.. Nasıl diye hiç sormayın... Ben de anlamadım.. Bir defasında valizime koyup başka bir memlekete götürmüşlüğüm vardır.. Ondan mütevellit evde bir çekmece tv kumandalarına ayrılmıştır... Kaybolan, yerine yenisi alınan.. Ve sonra bulunan kaybolan...

Tavsiyem kumanda kaybolduğunda asla aramayın.. Bir süte onsuz devam edin.. Zira ben onların yaşayan birer mikro organizma olduğuna inanıyorum... Beklemediğiniz bir anda olur olmadık bir yerde çıkacaktırlar karşınıza... Aaa burdaymış dedirtecektir size...
koltuk arasına, koltuğun altına yada televizyona yakın yerlerde görünmeyecek şekilde saklanmış olabilir. buzdolabına ve fırına saklanan modellerde mevcuttur.
düzenli olarak, kullanıldıktan sonra konulduğu bir mekanı yoksa haklıdır.

çözümü için işi bittikten sonra bir sehpa vs üzerine koymak yeterli olacaktır.

(bkz: bazen alışkanlıklar en kolay çözümdür)
öğrenci evindeyim 2 sene önce ve 37 ekranlık show markalı yadigar televizyonumuzun kumandası bir sabah kayboldu; 2 yıl geçti hala kayıp ve çalınma ihtimalinin yüksek olduğunu düşünüyorum.
oğlum bahattin sen mi çaldın lan doğru söyle.
evde 2 senedir kumandasız tv izlemekteyim ve kıçımı kaldırıp kumanda almaya da üşeniyorum bir gün bulurum belki de.
acaba esra erol a mı başvursak. **
koltuk minderinin alt tarafında değildir %90 sağ kösede minderle koltuk başının arasına sıkışmıştır.