bugün

ne kadar mutlu olursan ol; bir an gelir ve dolar gözlerin. herşey yolundadır belki çok da güzeldir. fakat tek şey eksiktir ki canını acıtan. ne yapsan ne etsen de dolduramadığın bir boşluk vardır. ya hani sadece özlersin, sebep olan tüm ölümlerin ardından.
bir tek sen eksiksin işim gücüm her şeyim tamam...bir ev bir yuva iki de çocuğa...yok ben sensiz karışamam.
her şey tamam bir sen eksiksin bu şekilde kullanıldığında anti romantik bir hava katar.
iç burkan şarkılardan biridir.
işi gücü yerinde yazarın söylenmesidir.
(bkz: alex de souza)
hafta sonu okul yok nöbet yok kahvaltı yapalım efendim diyen arkadaslara marketten bilimum malzemeler için liste verdim, neyse marketten aradıklarında onlara göre cok fazla isteğim olduğu için geldiklerinde sıvı yağ tüp çamaşır deterjanı filan da alsak mı diye düşündük şeklinde bana ince laf çakma çabasındaydılar ki, melemen yapmak için malzemeleri hazırladığımda yumurtanın eksik olduğunu görünce o laflar birer birer diyerek döndürüp zatihalilerine yönelttim. bu da böyle bir anımız oldu.
insanın içini bir hoş eden şarkıdır. bazen evlenesim çoluk çocuğa karışasım geliyor işin iyi tarafı kısa sürüyor.
tam 3:24 te bitse çok güzel olacakmış ama yoooooook yooooooookkk kısmıyla şişirmiş yalın şarkıyı. olsun fena sayılmaz yine de.
yalını pek dinlemeyen biri olarak bu şarkıda garip bir şey olduğunu iddia edip şiddetle beğenip dinliyorum. ne olduğunu da anlamadım tam ama, insanın içine oturan, ardarda dinlemesi her ne kadar hafif bunalıma sürüklese de hoş olan şarkıdır.
zorla 'özleten' şarkı.

Aşk budur yan yolu yok.
bütün gün usanmadan dinlediğim şarkıdır. hani sözlere uygun bir durum olsa gam yemeyeceğim ancak alakası da yok. netice: çok hoş bir şarkı dinleyin sözlükdaşlarım.**
Bir yerde evlenme teklifi sayılabilecek bir şarkı benim sevgilim bana bu şarkıyı söylese evlenmek istediğini düşünürüm ve cevabım;

Bir ev, bi yuva, ikide çocuğa yok ben sensiiz karışamammm.
dinlenebilen tek yalın şarkısı, ilginç bir melodisi ve şarkının arkasında mükemmel bir hikaye var hissi uyandırıyor.
özledim yani aşk budur yan yolu yok...
ortamlarin vazgeçilmez isimlerine yönlendirilen cümle derlemesidir.

+refik nerdesin baba?
-hıngh! tuvaletteyim lan pezemek, noldu ?
+mangal hazir baba herkes burada, bir tek sen eksiksin topla donu gel!
senin yerini kim dolduracak? hiç kimse...
hayatımdaki eksik parçasın sen..
bir tek sen eksiksin...

(bkz: %99 yükleniyor)
bir tek sen eksiksin. ancak çarpmadaki "0" kadar yutucusun. tek eksiğim var bunada katlanayım derken bir baktım mutluluklarımı emmişsin. bir tek sen eksiksin ve bak hiç tam yok artık. yokum ve yoksun işte. dedirtme ihtimali yüksek olan cümledir.
bir eksiğin bütün tam olanları götüreceği yokluktur.
(bkz: sen yoksan her şey eksik sen varsan her şey tamam)
bir tek sen eksiksin sende geldin tam olduk.
"demek ki herşey eksik" şeklinde tamamlanası cümle.
his hala aynı da yol hala ayrı mı ??

kavuşamayanlara gelsin...
yalının son albümünün en güzel şarkısıdır.

her şey tamam. ama o yoksa ne önemi var işin gücün...
şarkıdan öte, hayatımda herşey tamam, bir tek sen eksiksin şeklinde, gereksiz ve vakitsiz gelen kişiye de verilebilen tepki.