bugün

ehliyetini nerden aldin sen?
ananı sikerim.
üstünü vermediniz.
taksici olurdum fıkrasını anlatmak.
korsan taksiye bindiğini.
yakın mesafe.
(bkz: al bakalım koç)

unutmayın ki siz bir kuzey tekinoğlu değilsiniz.
(bkz: şehrin yabancısıyım)
"Radara hızlı girdin haftaya ceza pusulan gelirse hiç şaşırma". Bu lafı dediğin andan itibaren artık şöförden performans bekleme. Hem başının etini yer, hem küfür eder hem de gideceğin yere yavaş gidersin.
müziğin sesinini kıstırmak. sakın yapma.
ezdin kediyi ezdin
Şu müziğin sesini biraz kısar mısınız?
Öndeki aracı takip et!
taksicinin yanlış anlayıp beklemediğiniz bir tepki verme olasılığı yüksek sözlerdir.

erkekseniz: "naber tatlım?"

Bayansanız: "naber yakışıklı?"

bu iki cümlenin de sonu aynı eylem ile bitebilir. ama erkek olanın dayak yeme olasılığı da yok değil.
- iyi de dayı, bunlardan bana ne? bana niye anlatıyosun yani? ben anlatıyor muyum sana?

geçen lavuğun biri bana taksisine binen orospuları falan anlatıyordu. ben bunu deyince çok bozuldu.
siz demeyin öyle. dinleyin kuzu kuzu...
'mide denir buna hemşerim az düzgün kullan'
öndeki arabayı takip et. evet şimdi ne alaka diyeceksiniz, genelde en çok bu cümleyi duyduklarını sanıyoruz ama alsancak'taki taksiciler için geçerli değil. kalabalık bir grupla alsancak'ta takılmıştık. çok geç vakit olduğu için arkadaşın evinde kalalım dedik ama bir tane araba var. beş kişi bindi arabaya, kalan dört kişi taksiye bindik. evi de bilmediğimizden taksiciye öndeki aracı takip edelim dedim. "dalga mı geçiyon birader inin aşağıya" dedi. yok usta dedim ne dalgası arkadaşın evine gideceğiz ama yolu bilmiyoruz dedim. "film falan çekiyosanız söyle bak ona göre davranayım" dedi, ya abi saçmalama bak kayboldular bas hadi dedim. adam durdu, sonra "ya siz benle dalga geçiyonuz birader inin allah aşkına" dedi. güler misin ağlar mısın. indik mecbur. öndeki taksiye bindik. araba hareket edince arkadan bir ses geldi. taksici durdu. diğer taksici geldi camı açtırdı.

- abi onlar benim müşterim ne diye sıramı alıyorsun, birader hadi inin siz benim arabaya geçin.
ben: ya abi sen indirdin bizi.
- ben taşşak yapıyonuz sandım. hadi gelin.
diğer taksici: kardeşim indirmişsin sen arabandan, olur mu öyle. bindiler artık. (bana) inmeyin birader gidiyoruz.
- usta sen bu arabayı hareket ettiremezsin.
diğer taksici: allah allah sen mi engel olacaksın, ol da göreyim!

sonra ortalık karıştı tabi. sopalar yumruklar havada uçuştu. biz de nasibimizi aldık tabi.

siz siz olun taksiciye "öndeki arabayı takip et" demeyin. yanlış anlıyorlar sonra.
sen de taksici misin bee , yediniz bitirdiniz memleketi onospu çocukları..
hey taksici diye hitap etmek. *
bozuk paranız varmı yanımda 200 tl getirmişimde yoksa sonra hallederiz olurmu ?
+ selamın aleyküm
- aleyküm selam
+ nereye abi ?
- düz devam et sen..
+ (10 dakika sonra ) abi artık düz devam edilmiyor karşısı deniz nereye döniyim
- düz devam et kardeşim...
+ abi yol bitti dönmemiz lağzım
- düz devam et kardeşim ...
+ sen benle taşşak mı geçiyon len ?
- düz devam et kardeşim..
+ piç evladı in arabamdan !!
- azrail len !! düz devam et...
10 kuruş eksik abi.
cok yakin mesafeye gidicez.
'önde ki arabayı takip etme,bu gün sen nereye istersen oraya gidelim'
birkac km'lik bir mesafeye gitmek istegi.

bunu soylerseniz adamlar cildiriyorlar! yahu senin isin bu, yolcu tasimak icin taksi soforu diyorlar sana.
kizanlar olabilir, ama durum boyle, benim acil bir isim var, 20 tane taksi durduruyorum, adamlar orasi sanki lanetli bolgeymis gibi gitmiyorlar!
uzun yol taksisi var da benim mi haberim yok?

herifin arabasina esenlerden binsen, tuzlaya cek desen, herif iner kapini bile acar sana!
kisa mesafeye gelince cart curt!

katil olunabilir, is acil degilse kisa mesafe talebinde bulunmayin, taksici cinayetinden 10 ve ustu yil yatip cikmak var isin ucunda!