bugün

seref ve haysiyet...
Nazım hikmet kitapları.
deniz gezmiş parkası.
puşidir. kırmızı kazak da olabilir.
kapitalizm karşıtı olduğu için bir şey almanıza gerek olmayan durum. nabıyon hacı desen yeter.
stalin bıyığı.
manzaralı mezar yeri.
klasik cevap vermek gerekirse neye ihtiyacı varsa onu alın. misal fidelin puro içerken resmedilmiş posteri iyi olabilir.
Entel gorunmek icin uzatmis oldugu sakali kesmek icin jilet ve taktigi kavanoz dibi gozlugu silmek icin de silecek alinabilir efendim.
chenin şapkasından siyah ama bir o kadar asil.
(bkz: maymun)

--spoiler--
bak sana yoldaş getirdim
--spoiler--
şahsen leninin kitaplarından güzel bir seçme isterdim yada küba purosu.

Ama yılbaşında kendime lenin resimli zippo alarak güzel bir hediye verdim.
Nasıl bir sol olum bu devirde solcu olmayanı dövüyorlar tam teçhizatlı bir komünist abimiz ise zaten hediye kabul etmez ama kemalist (bkz: Kendini nimetten saymak) ise kankasından bir adet Che yada Atatürk t-shirtü (bkz: bu ne yaman çelişki anne) sıra arkadaşından bir adet orak cekicli converse sevgilisinden burgerda xxxxxxxl whopper menü üstüne starbucksta zartzırtıresso diye bir kahve iyi olur kanımca.
"birinci" marka sigara.
genelde solculara basit hediyeler alsanızda sevinirler ama en büyük hediye onlar için onunla yapacağınız dolu dolu bir muhabbettir. en azından benim tanıdıklarım böyleydi.
işçi tulumu.
ekşi sözlükten yazar hesabı. en azından bu kadar gerizekalı, bu kadar salakça bir sağ sol muhabbetine maruz kalmaz adam.
kilo aldıran yiyecekler verin de askerlik muayenesinde yüksek kilolu çıkıp dağdaki dava arkadaşlarıyla çatışmasınlar aman diyeyim.
(bkz: konsol)
sözlüğün hediyeleşmeye niyetlendiği bir anda, insanı duygulandıran hediyedir. ne güzel. her görüşteki insana ideal hediye arayışı. yalnız bunları alınabilecek hediye yerine verilebilecek hediye şeklinde değiştirsek? daha hoş olmaz mı? illa satın almak mı gerekir? bizim için değerli bir şeyler hediye etsek ya da kendi imalatımız olan bir şeyi sunsak? olmuyo mu öyle?
tam bağımsız bir türkiye.
küba'ya bir uçak bileti. ama sadece gidiş.
(bkz: 16 ocak 2013 uludağ sözlük hediyeleşme günü)
Sol'un anlamını bilen insanlar.
orak ve çekiç.