bugün

birini meraklandırmak adına yapılacak en güzel aktivitelerden biri. kızlara yapılması daha eğlencelidir, erkekler vurdumduymaz olduklarından pek sallamayabilirler.

erkek: sana birşey sorabilir miyim?
kız: sor tabi.
+ şş sormayacak mısın?
+ hadisene..
- neyse yaa boşver..
+ neden yahu sorsana.
+ sor lütfen.
- *allahım ne yaptım ben
karşıdakini yemlemek, sonrasında da kudurtmaktır. o ısrar ve yalvarışları izlemek zevk verir.
en iyi fitil cümlelerinden biridir.
- bir sey sorabilir miyim?
+ tabi.
- "sey" ayrı mı yazılır? Bitişik mi?
+ Ayrı yazılır.
- neyse
bu soru cümlesinden sonra neyse demenin nedenleri soruyu soracak kişinin pek cevaplamaya meyilli olmaması veya sorulacak soru tam sorulacakken birden cevap akla gelmiştir. bu yüzden vazcayılmıştır.
Bir şeyin artık sorulmaya ya da söylenmeye ramak kalma durumudur. Bu cümleyi kuracak yüce kişilik söylemek ya da sormak istediği şeye bir giriş aramış fakat bulamamıştır ve sonuç olarak en azından söze bir yerden başlama amacını güderek bu kalıba başvurmuştur ve bu yüce kişiliklerden biri her an size bu soruyu yöneltebilir ya da kazara siz bu soruya başvurabilirsiniz. Çünkü artık dilimizde yer edinmiş bir kelime topluğudur bu.
erkek kıza:
e-sana bir şey sorabilir miyim?
k-sor
e-neyse vazgeçtim
k-ya sorsana hadi
k-ne sorcaktın?
k-sorsana yaa
k-hadi sor sor
k-off sorsana
k-yaa...

kız erkeğe:
k-sana bir şey sorabilir miyim?
e-sor
k-neyse vazgeçtim
e-tamam.

tüm gözlemlerim bu yönde...
insanı gıcık etmek için birebir bir kelimedir neyse.bunun bir de kardeşi vardır:boşver.
Karşı tarafı çıldırtma yöntemidir.
tamam deyip boş verilir, uzatılmaz. çok ısrarcıysa bir zaman sonra tekrardan o soruyu soracaktır zaten. aman neymiş merak edelimmiş peşinden koşalımmış oldu paşam. te öteye.
ben umursamazdım. karşı taraf da ilgi bekler durur. dewamke.
karşı tarafın kızacağını düşünerek ön almaktır. "kızmayacağına söz ver" diyerek soru sorulur.