bugün

şimdi bir anlamı var her şeyin..
aşk nasıl da kırılgan sus dedim ama olmadı.
şşşh..sus artık..
"bir parça bu kadar mı kibar olabilir?"
pamukların üzerine uzanmışım da öyle dinliyormuşum hissi uyandırabilecek kadar tarifsiz şarkı.
sade narin bulutlu harika bir brenna maccrimmon yorumlu babazula şarkısı.
olması kesin gerekli durum ama illa olmazsa da olmaz mı o meçhul yani herşey de karşılıklı mıdır? mıdır falan filan yani.
yüreginiz dalgali bir deniz gibi co$arken bu $arki o denizi sakinle$tirir, güzelle$tirir.
eskimeyen şarkı..defalarca yazılsa az gelir.
yazı düşlerken, kışı beklerken.. her daim herkesten saklanan.
brakıp kendini, çakılmak üzereyken uyanmak.
bir yerlerden düşüyoruz da ne olduğunu bir türlü kimse anlamıyor. kokular, şarkılar, büyüler.
payımızı düşeni aldık mı? bir sana bir de bana..
hipnotik bir babazula sarkisi.
bulutların üstünden bıraktım ben kendimi...

her gece, sabaha yakın dinlenesidir, şarkıyı yaşarsınız...
Brenna MacCrimmon eşsiz sesiyle hafif oryantal sizi içine alan bulutlara çıkaran ve ordan bırakan yer çekimine adete karşı koymanıza yol açacak olan bir babazula şarkısıdır..

kalbimden ismin geçti... ahh kimseler duymadı
.
bir sana bir de bana

ayrıca "zeynebin 8 günü" adlı filminde müziğidir...
dondurmam gaymak filminde keşfettiğim baba zula'nın süper bi parçası.
(bkz: ayriştirma ikilemi)
süper şarkıdır. insanı alıp götürür uzak biryerlere. nereye isterseniz.
insanda sürekli dinleme hissi uyandıran, uyandırmakla kalmayıp insanın kalbini yakan şarkıdır. sözleri de ayrı güzeldir.

"kalbimden ismin geçti
kimseler duymadı.. " *
baba zula'nın eşsiz bir ritmi ve çok özel sözleri olan şarkılarından sadece bir tanesidir.*
pek bir damar, pek bir iç gıcıklayıcı, sevdiğim tek babazula şarkısıdır.
pazar gününün fon şarkısı. yumuşak yumuşak, sıcak sıcak bir şey. finali ile de bilimum yeşilçam filmlerini gözünüzün önüne getiriyor.
"kalbimden ismin geçti
kimseler duymadı..."

hamiş: son dizesi ömre bedeldir.
insani kendinden geciren dinledikce dinlenesi gelen bir baba zula parcasi.
ya bu şarkıyı çok severdim ben...hala da severim esasında...ancak nasıl bir kabustur, nedir bu, nasıl bir şeydir anlamadım...hayatıma * giren bütün adamlar * neredeyse, bu şarkıya bayıldılar..ve bu adamların hepsi öyle ya da böyle hayatımdan çıktı gitti ..bana da bu şarkı kaldı ...ve sogudum git gide soguyamadım da aslında ama uzaklaşmak istedim bu şarkıdan hep...bir gün bir yerde babazula duysam, görsem, dinlesem ... veya bu şarkıyı bir gün bi yerde duysam, kalbimden bir isim geçse ama kisme duymasa ben hep, bu adamların hepsini anımsıyorum arkadaş ...paradoksal bir durum yani çok gıcık ...korkarım hayatıma yeni girecek olan adam da bana bu şarkıyla gelecek, bu şarkıyı anımsatacak, hissettirecek ve sonra şarkıyı bırakacak, kendi defolup gidecek, ve ben yine bulutların üstünden bıraktıgım kendimin yere düşüşünü izleyeceğim ... * *

serbest çağrışım (bkz: zeynep in sekiz günü)
insanı melankoliye sürükleyen bestesi olan bir babazula şarkısıdır.*
(bkz: bir de bebeğe)
aşıksanız ama ayrıysanız dinlemeyin abi, çok can acıtıyor. *
Dinlenildiği zaman ilk defa tadılan bir mey yada duman hissi yaratan, sevgili dizinde uyuyakalma sıcaklığında, "otobüste içim geçmiş" dinginliğinde gerçek bir şarkı.
saglam bir sarki.