bugün

mendilsiz peçetesiz yakalayan, salya sümük fışkırtan, 3'lü set halinde gelen hapşırma dizisi.
Stresli olduğun bir gün durağı kaçırdığında 'Allah'ım yapmaaaaaaaaaa' diye başlayan bir sinir krizinin ardından bileklerini ovalayan kadının işyeri arkadaşın olduğunu fark ederek, yutkunamadan kalakalmak.
-abi yalnız, iki lira para üstü verecektin
+e alsana o zaman, niye veriyon?
-...
birinin ossurması ve o yapılan eylemin sana kalmasıdır.

+ sen mi yaptın lan bakışları ve sözleri.
- hayır abi ben burada oturuyordum hepsi buydu sadece.

not: yaşanmamıştır.

edit: o değilde kızlar yapmıyormuş lan.
boş koltuğun başında bekleyen iki kişi olarak, boşalan koltuğa kimin oturacağını kestirememek.

sen otursan ayıp olacak, oturmasan ayakta kalcaksın.

sonuç olarak durakta binen üçüncü kişinin gelip laap diye oturması...

bekleyen iki kişinin afallaması.
maalesef başıma gelen olaydır. soğuk algınlığı nedeniyle, bindiğim otobüste (denizli-hatay güzergahı, 15 saat) sürekli karnımdan acayip seslerin gelmesi ve akabinde iskenderun'da sosyetik hanım efendilerin bana iğrenç bir mahlukmuşum gibi bakmasıyla senkronize bir şekilde kusmamdır. rezilliktir. anıdır ama, iyi tarafından bakmak lazımdır.
Havalı havalı inmeye çalışırken yere kapaklanmaktan son anda kurtulan insan dramı.
istif gitmektir.
dop dolu olan otobüste birden bire en son seste telefonun çalması, helede müzik ajdardansa sağ çıkmazsınız ordan.
akbilinin bitik olduğunu tüm otobüsle birlikte biiiiiip diye öğrenmek ve bütün otobüsün sanki kafana gergadan sıçmışta ilginç olay varmış gibi sana bakması.
yaşanmıştır.

yıl: 2009
otobüs: 169
olay: cam kenarında ayakta duran şahsımın (18), önümde duran bir adam (45-50) tarafından junior'ı birkaç kere avuçlamak suretiyle tacize uğraması
kulaklık takılı müzik dinliyorsunuz ve cebinizde durmadan çalan bir telefon var. oradan biri sizi uyarır ama siz sanırsınız ki arkaya ilerleyin biraz diyor. telefon hala çalıyor daha ne olsun..
boş yeri bir an önce kapmak için hızlı hızlı yürürken biri kapacak düşüncesiyle yere yığılmak.
yere düşmüş topkek paketini almaya çalışırken geri dönen muavinin karnına kafa atmak.
13 saatlik yolculugun daha basindayken zaaart die ossurmak.
ishal nedeniyle molaya yetişemeyip altına sıçmak.
içeride havasızlıktan ve sıcaktan bunalmışsınızdır. Teyzenin biri şu camı açıver der ama o camı etrafınızdaki kızların içinde açabilmek mi? unut gitsin.
ses catallasmasi.
otobüs tıklım tıklım. mülteci gemisi gibi amk! hep beraber göt göte gidiyoruz. iki insan ötemde ki, beyefendinin telefonu çıldırmış gibi çalıyor. inatla meşgule alıyor. akabinde tekrar çalıyor. adamın açmak istemediği belli yani.

ısrarla aranmaya devam edince çok tedirgin bir ifade ile telefonu açtı. ordan bi karı bişeyler soruyor. önce anlamadık ses uzaktan geliyor gibi oldu sonra sanki yanımızda bağırıyormuş gibi adama soru soruyor.
adama, " çarşıdayım sana don alıyorum ne renk alayım" diyor. herkes kitlendi adama bakıyor.
garbim "müsait değilim, sonra ara telefonda sorun var" dedikçe, kadın ısrarla konuşuyor "o koca götünün donunu bile ben alıyorum söylesene" diyor. şaaakk adam telefonu suratına kapattı. tabi adam rezil olmak ne kelime direk otobüsten indi.
ossurmayın arkadaşım ossurmayın ayıptır be.**
sesli ossurmak.
camı açmaya yeltenip de açamamak.
akbilden boş sesi gelince cepten bozuk çıkmaması.
yanında oturan kişinin bir anda kusmaya başlaması.
saatlerce oturulduktan sonra belirgin ıslanan koltuğa oturma gafleti.
Ayakta giderken şoförün ani fren yapması.
önünde oturan adamın ensesine doğru kusmak. oradan da adamın sırtına akar hep. hele de kıllıysa sırtı ıyyyyyy.. tahayyül edemedim.. hep sıvanır la oralara. derimi sıyırırım valla öyle yıkanmayla falan paklanamassın.
güncel Önemli Başlıklar