Mükemmel olan kriterlerdir.

Fakat kendisinin bu kriterlerden çıkması, Allah'a isyan etmesi demektir.

Yani durum hak olan Müslümanlıkla değil, kendisinin haktan uzaklaşmasıyla alakalıdır.

Örnek olarak ben de Müslümanım ama şu sözlükte bana soy sop küfür eden ateistlere dahi, en ufacık bir sövgüde bulunmadım. Özel mesajım bunlarla doludur.

Bireysel örneklerle bir yere varılmıyor, ta ki o birey kendi düsturunu kendisi üzerinden harika olarak adlandırırken, özelden küfür yazan biri olmasın. (birini bu sebeple ifşa etmiştim)
Tecavüzün belli durumlarda erkeklere verilmiş bir hak olması bunlardan biridir.
Esir bir kadının evli de olsa müslüman erkeğe helal kılındığını belirten nisa suresi 24. Ayet buna örnektir:
--spoiler--
(Harp esiri olarak) sahip olduğunuz cariyeler müstesna, evli kadınlar da size haram kılındı. Allah'ın size emri budur. Bunlardan başkasını, namuslu olmak ve zina etmemek üzere mallarınızla (mehirlerini vererek) istemeniz size helâl kılındı. Onlardan faydalanmanıza karşılık kararlaştırılmış olan mehirlerini verin. Mehir kesiminden sonra (bir miktar indirim için) karşılıklı anlaşmanızda size günah yoktur. Şüphesiz Allah ilim ve hikmet sahibidir.
--spoiler--

Ayrıca kadının rızası belirtilmeden, "kadınlar sizin tarlanızdır. istediğiniz gibi davranın." diyen bakara suresi 223. Ayet de bir diğer örnektir.

--spoiler--
Kadınlarınız sizin için bir tarladır. Tarlanıza nasıl dilerseniz öyle varın. Kendiniz için önceden (uygun davranışlarla) hazırlık yapın. Allah'tan korkun, biliniz ki siz O'na kavuşacaksınız. (Yâ Muhammed!) müminleri müjdele!
--spoiler--