bugün

final sorusuna 1 milyonla gelsen bile tek kuruş almadan gidilebilecek bir yarışma.
ilk programda çıkan anne kıza hangi takımlı olduğunu soran engin altan ın aldığı cevap paha biçilemezdi! "galatasaraylıyım, dayımda galatasaraylı, babamızda galatasaraylıydı, hem kırmızıyı çok seviyorum, bakın zaten masada kırmızı!" diyerek engin altan a soğuk terler döktürmüştür kızın annesi.
izlenmesi zor program. tıpkı var mısın yok musun gibi.
2 sindede 2 soru arasında 9 saat saçma sapan muabbetler var.
2 dk tahamül edemiyorum...
sunucusu tam bir odun.Var mı daha ötesi.Cana yakınlık yok,mimik yok,konuşma yok.Robot gibi.Ama yarışma güzel.
Adamlar para veriyor.Hemde canlı canlı para yı veriyorlar.Paralara dokunabilmek bile serbest mükemmel ve süper bişey olmuş.
sunucunun sesini duyurmak için konuşurken boyun damarlarının çift taraflı belirgin kabarmasının bende oralara birer damaryolu açma isteği uyandırmasının yanında, ciddi anlamda bir ne desem karar veremiyorum modundan çıkamamış formatlı yarışma sunulmaması gerektiğini hissettiren yarışma. şöyle ki ,

bazen 'bu sorunun cevabı ...mış' şeklinde sunarak babayiğit davranan lakin bazen de hayatta bilinmeyecek şeyleri sanki anadan doğma biliyormuşçasına sunan ifadesiz suratlı sunucu yüzünden izlenmesi zor yarışma programı.

bu yarışmalardaki senli benli muhabbete de ayrı bi kılım. sen kimsin senden büyüklere senli benli hitap ediyorsun, ayıp..
güzel para kanka, güzel para yani.

(bkz: şafak sezer)
çok konuşan boş konuşur lafını doğrular nitelikteki bir yarışmacının az önce heba ettiği paradır.
acun hegomonyasındaki show tv nin sanırsam acunmedya ya ait olmayan nadir yapımlarından, bunun dışında izlettirebiliyor kendisini,engin altan düzyatan ın boynundaki patlayacakmış gibi duran damarlarına rağmen farklı ve izlenilebilir bir yarışma programı.
öyle bir geçer zaman ki ile aynı zamana denk gelerek hayatının hatasını yapmış yarışma.
Guzel program. Ozellikle sorulara hizli cevap verilmesi hos. Ben de mi basvursam lan bayagi sevmisim farkinda olmadan.
adamlar 4. soruda hala 1 milyon tl yi bozdurmadılar. ben hep derim zaten bi para pozulunca anında harcanıyor diye. bozdurmayın öyle kalsın*.
Uzaydaki ilk hayvan hangisidir, diye sorulan sorunun cevabını köpek olarak doğru kabul eden yarışma. uzaya ilk hayvan olarak meyve sineğini daha sonra yosun ve maymun gönderilmiştir. maymun 1949 yılında gönderilmiştir. Köpek ise 1957 yılında ruslar tarafından gönderilmiştir. soruya göre cevap, cevaba göre ise soru yanlıştır.
capacanlı cahillik.
an itibari ile iki ekşi sözlük yazarının yarıştığı yarışma.
Valla sorularını görünce çok acaip bi soru olmadığı taktirde ve gerçekten de alıyorlarsa parayı 1 milyonu kazanmak işten değil.
Show tv'de canlı olarak sunulan yeni bir yarışma.
şu an yarışmakta olan yarışmacıların biraz fazla konuştukları yarışma programı. bir de her dakika espri yapmaya kasıyorlar, "salak ile avanak" tarzında iki bayan bunlar; ve kendilerinden başka kimse de gülmüyor esprilerine (yani eminim öyledir).
(bkz: televizyonda saçmalayan kişi yerine utanmak)

tam da bu hissi uyandıran yarışmacılarn katıldığı yarışma programı. yarışmacıların hepsi seçme sanki. *
kazanınca engin'e sarılmıyorlar mı, acaip tilt oluyorum. sanki engin veriyor paraları a.q.
iki dakkadan fazla izleyemediğim yarışma.

aynı cümleyi beş milyon kez tekrar etmesi ile adamı bilgi yarışmasından soğutur. Engin'i sevmeme rağmen uzun süre katlanamıyorum. kelime oyunu beş milyon basar.
daha önce son soruya gelen oldu mu bilmiyorum fakat az önce eğitimci sinop'lu bir anayla, rocker oğlu 125 milyar canlıyı mis gibi cebe indirdiler.

ilerleme tarzları son derece riskli ve başarılıydı. çoğu soruya tüm parayı bastılar, bildiler de. yalnız sinop'lu teyzenin çydd üyesi olduğunu ve kız yurdu yapacağını söylemesi, programın ratinglerinde bir miktar düşüşe yol açabilir ki bu bence kötü de olmaz.*
dün akşamki bölümünde ekşi sözlüğün karizmasını çizen yarışma.
bu akşam ise hemşolarımın çok güzel ilerleyerek kazandıkları yarışma.
dün ve bugün ekşisözlük'ün ünlü yazarlarından mock caterpillar ve venus'ün yarıştığı yarışma.

şahsen ben daha yeni öğrendim bunu ve az biraz dumur oldum ne yalan söyleyim.

izlerken, itiraf etmeliyim ki uyuz olmuştum bu ikiliye. o kısa sarı saçlıya değil de, yanındaki arkadaşına. çok gereksiz yere konuşuyordu sanki. kafa ütüledi yarışma boyunca. ayrıca beyin fırtınası yaptıkları ve "şöyledir böyledir" diye sesli düşündükleri zamanlar da bilgi birikimlerinin çok da mükemmel olmadığını, hatta vasat olduğunu falan düşünmüştüm. şimdi öğrendiğimde de gerçekten şaşırdım. mock caterpillar ekşi sözlükte baya popüler bir yazar. yazılarını az da olsa takip ederim -sevdiğimden değil, merak- ve o görüp de çok ve boş konuştuğu için sevmediğim ve de bir hayli kendini beğenmiş oldğunu düşündüğüm tv'deki kızın o yazar olmasını garipsedim. ha, yazılarından da gereksiz bir kendini beğenmişlik akıyor halbüsü ama ne biliyim, bu kadar boş, şımarık, kendini beğenmiş ve gerçekten vasat bir tipleme olduğunu inanın tahmin etmemiştim.
eğer bir milyon tarafını küçümsersek ali ağaoğludur. canlı para nasıl mı olur? Ali ağaoğlu yaptı. Olacak!
güncel Önemli Başlıklar