bugün

Tabiki de yanlış sınıfa girip oturasıya dek farkına varmamak.

Unutamıyorum o derece.
kep atma töreninde attığım kep öğretmenler odasına girmişti. biraz fazla eğik açılı atmıştım sanırım. törenin ortasında millet gülmekten yarılırken ben gidip kepimi alıp geri gelmiştim. hayır onu benim attığımı nasıl anlamışlardı ben ordayım.
sınıfta hoca varken hocanının masasının altına sıçmak. yaparsanız jackpot yapıp tüm hayatınızı sikebiliyorsunuz.
Şok sınıf baskınları ve çıkan sigaralar.. Öğretmenlerin '' Ulan biz bile böyle sigara alıp cebimize koyamıyoruz'' espirileri.

Bir de Endüstri meslek liselerinde sınıfta tek başına olan çirkin şişko kızın kendisini angeline jolie sanması..ki bu en üzücüsüdür.
istiklal marşı için tüm okulun sıraya dizildiği sırada geç kaldığınız için koşarak inerken merdivenlerden yuvarlanmak ve müdür dahil herkesin kahkahalarla gülmesi. * *
Beden eğitimi dersinde saçma sapan oyunlar oynatan bir hocanız varsa ve her an uçup yerle bir olma potansiyeliniz varsa yavaşça oradan uzaklaşın benim gibi okulun ilk haftası herkesin önünde uçup rezil olmayın 3 ayda zor geçti acısı.
mesaj okunduğu sırada hocanın seslenmesiyle aşkım demek.
anti-telefon sever hocamızın dersinde müzik açıp oynamak.
ankesorlu telefondan okulu arayıp müdürü bağlatıp tehtid etmek.
müdür yrd. arabasına herhangi bi hocayla adını yazarak arka camına yapıştırma.
az zillide değilmişim şimdi anladım.
Kimya hocası ders esnasında perdeyi çekerek tahtadaki yansımayı önlemeye çalışır. Beceremeyince de "Ay çocuklar çekiyorum çekiyorum gelmiyor bir türlü! " der. Sınıf kopar.
Beden eğitimi hocasının yanımıza gelerek "Beyler film varsa telefonda açsanıza bi" demesi.
hocaya muhabbetin içinde boşverin manasında siktir et ya demek.
4 kafadar sınıfın en sağ ön köşesinde (kapı önü, kürsüye zıt taraf) hoca sınıftayken konuşmaktadır ve sürekli lafı kesilen genç defalarca uyarıya rağmen lafının kesilmesine mani olamayıp kendini tutamaz ve "bi sus orospu çocuğu" diye sınıfın pkk lı ve herkesten 3 yaş büyük çocuğuna, guns n roses dinleyen matematik öğretmeni sınıftayken bağırır.

tüm sınıfın o an dönüp bakmasına mı yanim, o kürdistan aşığı (yine de beni harbi seven delikanlı bi çocuktu allah var) hap bağımlısına öyle bağırdığıma mı yanim, yoksa hocanın bana doğru yürüyüp başımda dikilip dövmekten beter eden o sözlerine mi.

unutulmaz be sözlük.
coğrafya öğretmeninin "materyal odasının" kapısında unuttuğu anahtarı istemesi ve kapıya sıkışan anahtarın çıkmaması sonucu kapıyı, menteşelerden kaldırıverip de sınıfa getirmektir.

gene ihtimal dahilinde değme dağcılara taş çıkartacak şekilde üçüncü kattaki sınıf penceresinden bele bağlı halatlarla sarkarak okuldan kaçmaktır.

ama düşündüm de en dumur olanı bir şekilde elde edilmiş olan müdür bey'in telefonunu, konuşma yaptığı sırada gizli numaradan çaldırıp kapatmaktır peşpeşe. açık olan mikrofonu unutan müdürün de elini cebine atarken "hay ben senin" şeklindeki serzenişidir.

bir kaç dumur olay daha vardı ama kaç sene geçti şimdi üzerinden, yaş da epey ilerledi, alzaymır falan... hayat zor be canlarım.
3 kafadar edebiyat dersinden kaçıp bahçede sözde amerikan futbolu oynarken edebiyatçının camdan bizim maçı seyretmesi.
okul bahçesinde düzenlenen sınıflararası futbol turnuvasında oyunculardan birinin hakemin kararını beğenmeyip bağırarak küfürlü tepki vermesi ve öğretmenlerin de bulunduğu koca bahçede "siktir" sesinin yankılanması.
Sınıflara girerek 20 lira kaybolmuş bulan var mı diyerek harbiden kayıp bir 20 lira bulunması. Keşke başka bir şey isteseymişiz allahtan demiştim o gün.
8 arkadas sınıftan birini kurban edip dolaba fırlatmak akabinde dolabın paramparça olması.
arkadaşı geç kalacağı bilnidği için, sırf yok yazılmasın diye sınıf defteri çantaya konur. sınıf başkanı almaya gönderilir. o arada bu arkadaş gelmiştir, hoca da sınıftadır. kış mevsimi olduğu için defter monta konur, ''burnum aktı'' diye izin alınır.

dışarıdaki sınıf başkanına defter verilirken müdür ordan geçer. sonraki bakışmaları hiç anlatmıyorum.
Lise 1 deyiz okuldan kaçacaz derse girmeden neyse herkes içeri girdi bizde girdik sonra hemen geri çıktık duvardan atladık yağmurlu bir hava var sis de var görüş mesafesi az neyse duvardan atladık yoldan karşıya geçiyoruz 5 kişiyiz hepimiz deli hareketleri yapıyoruz aslında özgürlüğün verdiği delilikler bunlar...

her neyse tam yolun ortasında geçerken bizim gerizekalı arkadaş karşıdan gelen otobüse salak saçma hareketler yapmaya başladı sonra durdurduk bunu gittik deli gibi counterın gözüne vurduk,

Sonra ki gün okula gitmez olaydık, otobüsün içinde hocalar varmış falan filan 2 gün okuldan atılmamak için mücadele verdik, neymiş efendim otobüsün içinde diğer okullarin hocaları da varmış rezil etmişiz okulu falan filan...

Ulan ben o anları bir daha yaşamak için her şeyimi vermeye hazırım o mükemmel lise yıllarını hiç bir zaman unutamıycam.
pis yedili veyahut güneşi beklerken dizilerindeki gibi olayları ve kızları beklemek.
Sigara içmek için okuldan kaçıp daha sigaradan iki çekmeden müdüre yakalanmak.
okulun sakin olduğu bir zamanda ana binanın güvenlik kamerasının kablosunu çıkarmıştık 1 ay boyunca yerine takan olmadı (buda gösteriyorduki onlar göstermelik olarak oraya konulmuş) tatilden dönünce tekrar biz taktık arkadaşlarla.
milli bayramların hafta sonuna denk gelmesi.
kavgayı ayırmak için öğrenci grubuna dalan hocanın dayak yiyerek geri çıkması.
derste osurası gelmek.
okuduğum lisenin karşısındaki sağlık ocağı ile yanındaki ev arasında dar bir boşluk vardı. okul kız teknik programına bağlı olduğu için 1100 kız, 100 erkek nüfusu bulunmaktaydı. tabi ki bu sebeple okulun önünden apaciler eksik olmuyordu. bir gün çıkışa yakın okulun tanınmış* öğrencilerinden birisi sağlık ocağının yanındaki dar arada apaçinin birisiyle takılırken eteğini kaybetmiş. kız okula hırkasını beline bağlayıp gelir, müdür yardımcıları velisini arar ve kızı annesi evine götürür. kız bir kaç gün okula gelmez ve ardından yeni bir etek edinir okula gelir.

özet: okulda yiyişen* bir kız öğrencinin eteğini kaybetmesi.