bugün

sigara içerken yakalanan 9. sınıf ibik cicik öğrenciler artistlik olsun diye sigara içerken yakalanırlar üstüne korkudan sigarayı öğretmenin üstüne atıp takım elbiseyi yakarlar. *
okul müdürü erkekler tuvaletinde işerken üzerine üst kattan gelen tuvalet borusundan bazı sıvıların boşalıvermesi. çok geçmeden müdürün bu sıvıların idrar olduğunu farkederek hızla tuvaletten çıkıp öğrencilerin arasından koşarcasına odasına girmesi. sıvılarınsa üst katta işeyen bir öğrenciye ait olması.
kardeşinin yüzmeye giderken kullandığı sırt çantasını 1 günlüğüne alan lise 1 li caffe sırasına oturur.tam kitaplarını çıkartacaktır ki yanında oturan hıyar çantanın içinde,caffenin çantayı hazırlarken görmediği kardeşinin daha önceden yemiş olduğu danone kaplarını görür ve kapları kaptığı gibi tahtaya fırlar ve 'millet bakın caffe nin çantasında ne buldum' der.o zamanlar sınıfın en kısalarından olan caffenin yerin dibine girmekten başka yapacağı birşey yoktur.
galatasarayın fenerbahçe'yi 2-0 yendiği bir gs- fb maçı sonucu öğrencilerin fenerbahçeli okul müdürünü bahçenin tam da ortasında müdürü havalara atıp atıp tutmalarıdır.
tuvaletlerdeki pisuvarların küllük olarak kullanılması ve küçük sınıflardakilerin işemesine izin verilmemesi. ayrıca bir tuvaletten beş kişi çıkması üst taraftan da bir duman kütlesinin yükselmesi.
hocalar arama yaparlarken ülkü ocaklarından çıkmayan, kendini okulun kabadayısı ilan eden arkadaşın çantasından çilekli dudak kremi çıkması.
(bkz: (bkz sözlük yazarlarının itirafları/#5259114))
boş derste kapıda müdürün durup dinlediğini bilmeden, sigara içen arkadaşların isimlerinin sayılması.
(bkz: yaşadım ordan biliyorum)
ders müziktir hocada okulun en narin en güzel hocasıdır.Bizim o zamanlar sık sık şopar diye dalga geçtiğimiz arkadaş her zamnki gibi o zamanların moda akımı olan sivri burunlu ayakkabılarını giymiştir karşıdan önce bu sivri burunlar gözükürdü bu arkadaşın hep.neyse bu müzik dersinin birinde derse bilerek geç gelir ve sınıfın kapısının altından seri bir şekilde sivri burunlu ayakkabının sivri kısmını sokup çıkarır tabi biz erkekler arkada koparız gülmemek için kendini zor tutan kızlar bile patlar sınıf bir pür kıyamet kahkaha...
müdür yardımcısının sürekli problem çıkaran öğrenciyi okuldan atmak istemesi. öğrenciyi odasına çağırması, babasını araması ve oğlunuzu okuldan alın tarzı şeyler söylemesi. babanın sinirlenmesi sonucu müdür yardımcısının "oğlunuz şu anda bana saldırıyor." nidaları arasında kendi kendisiyle güreş tutması. kendisinin laz şivesiyle konuşması olayı daha da gülünç hale getirmektedir.
bir kız öğrencinin erkek arkadaşı başka bir kıza baktı diye çocuğu bıçaklaması.
aslında haylaz öğrenciler; en akıllı beyinlerini en çok kullanmış lise dönemlerinde olanlardır. sınıfı parmağının ucunda çevirebilen, başkasını başarısını bloke eden,sınıfın dersin hocasını sinir ederek o sınıfa karşı, topyekün kafasında değerini kaybetmiştir.
(bkz: helva doktora zarar vermez amma hastaya dokunur)
müdür yardımcısının* saçları uzun olan öğrenciye saçlarını kestir demesi öğrencinin param yok hocam demesi ve hocanın 20 lirayı çakartıp al bu parayla traş ol üstünü de getir demesi arkadaşın traş olmayıp 20 lirayla iddaa da tek maç oynaması ve kuponun yatması.
-ogretmenlerin hep birlikte sınıfta haka dansı yapmaları
-mudurun kırmızı kurdela takıp gelmesi
-ogrencilerin ogretmenler geçerken kapıdan su dokmeleri.
müzik dersinde tahtaya çıkarak sözlü yapan hocaya mahsun kırmızıgül den belalım şarkısını söylemek. *
okulun karşısındaki tekel bayiiden alınan nevaleyi müdürün görmesi ve sakat ayağıyla 3 km kovalaması.
eski genç hocalardan birinin bir öğrenciye çıkma teklif etmesi, akabinde linç girişimleri ve ardından kızın sözlüsünün okulu basıp cinnet geçirmesi.
mal bir abazanın kız yüzünden damdan* atlayıp ölmemesidir.
ulan bari atlıyon, adam gibi öl git. ailesine de bisürü masraf çıkardı.**
iyileşene kadar arkadaşları, öğretmenleri ve ailesi bayaa bi destek olmasına rağmen, iyileşince çocuğu topluca becerdikleri gelen bilgiler arasında...*
Bayan müdür yardımcısının bizzat tanık olduğum konuşmasıdır.

tuvalete sigara kontrolüne girer ve kapının birinde asılı prezervatifi bulur.

+nerden çıktı bu?
-bilmiyoruz hocam geldiğimizde buradaydı.

eline alır,bakar.

+boşalmış eşşoleşşek
-nerden anladınız hocam?
+ben anlamıcam da kim anlayacak.
-...
bahçede kolkola girip gökhan özen şarkısı söyleyerek 15 tur atan iki çirkin kız görmek.
sınıfta kızlarla uzun eşek oynamaktır.bizzat bendeniz tarafından tanık olunmuştur...
Hocanızın öğrenci tarafından dayak yemesi ve tanık olarak sizin götürülmeniz olayı idareye anlatmanız.
okulun ilk zamanlarında yeni bir tarih hocası derse girer.
hoca şaşıdır fakat kimse anlamamıştır.
millet nasılsa duvara bakıyo hoca bizi görmez diye arkada maç geyiği çevirmektedir.
-Oğlum duvara mı anlatıyorum ben dersi dinlesenize!!

Sınıf:

-Nioahaha muahaha zuahahha..
Şehir efsanesi olarak duymuşluğum vardır ama bu sefer başıma geldi.Anlatayım hemen
yer :Pendik Anadolu Denizcilik Meslek Lisesi
zaman: geçen sene bu saatler
ders: gemi seyri
ve tabi ki emekli binbaşı hocamız
artık son sınav hoca sonuçları okuyor sınıf otuz kişi otuzu da notunu öğrendi ve son bir isimsiz kağıt
hoca başladı çan çan etmeye
kim bu salak herif adını yazmamış üstüne üstün birde tükenmez kalem kullanmış normalde 95 almış ama 10 puan kaleme 10 puanda ismine kırıyorum. Kiminse gelsin adını yazsın dedi ama oda ne herkes bir birine bakıyor sessini çıkartamıyor.
geri zekalı hoca kendi cevap anahtarına 75 vermiş ve bunu yaparak asla kendini unutturmamış olmuştur.
-okul idaresinin düzenlemiş olduğu bahar şenliğinde bayan müdür yardımcısının bahçenin ortasında kolbastı oynamaya çalışması,
-ingilizce hocasının,veli toplantısında öğrencileri velilere şikayet ederken velilerin ayaklanması ve hocayla kavga etmeleri,ertesi gün hocanın ağlayarak velileri öğrencilere şikayet etmesi.