bugün

bir gerçektir. yarın öbür gün erkek alacak seni anasıyla tanıştırmaya götürecek. kızım gel mutfağa beraber yemek hazırlayalım diyecek. e sen hiçbir bok bilmiyorsun? sevdiğin erkeğin annesi sana ne diyecek biliyor musun? "erkeklerle fingirdeyeceğine yemek yapmayı öğren." "oğlumu seviyorsan yemek yapmayı öğren. evlenince her zaman dışarıdan söylemeyeceksiniz ya da hizmetiye yaptırmayacaksın diyecek size. " siz de ağlayıp sızlayıp evden çıkacaksınız. sevdiğiniz kişi arkanızdan bile gelmeyecek. bu yüzden yemek yapmayı, temizlik yapmayı öğrenin ve hamarat olun.
özellikle yeni nesil kızlar o telefonları götlerine koyup sürekli alışveriş merkezlerinde cafelerde takılacaklarına topluma ve ülkeye faydalı, en azından ailesine faydalı bir kız olabilir. açık ve net.
Erkegin annesine yaranmaya calisma sadece sirf birisine mutlu olsun diye sevdigi yemekleri pisirmeyi ogren zaten annesi de sevecektir.
tipik bir kaynana sözü. sadece kızlar değiĺ erkekler de yemek yapmayı bilmeli. '' ben yumurta bile kıramam ki.'' diye övünen ayılara itibar etmeyiniz kızlar.
Mesela benim gibi
görsel
sıradan kaynana lafıdır.
şuana kadar birlikte olduğum kızlar genelde bu konuda pek becerikli değildi. pederin aşçılık konusunda başarılı olması ve bunu bana da aşılaması sanırım beklentilerimi yükseltiyor.
her neyse yemek yapmak zor iş değil gerektiğinde kısa süre içerisinde öğrenilebilir fazla takmayın kızlar.
sade yemek değil pasta börek baklava mezeyide bilmeli.
yemek yapmayı bilmek şarttır. açık ve net.
zenginse gerek yok. mesela zengin ve yemek yapmayı bilmiyorsa hiç farketmez. hizmetçi yapar. hadi o kadar zengin değilse pizza soyleriz döner kebap söyleriz. çok ideal bir erkeğim aslında gerçekten ama işte zengin manitam yok. o değilde beyler harbi zengin manita nasıl yaparım ? özelden bir mesaj atarsanız müteşekkir olurum hemen tavsiyelerinizi yapmaya hazırım.
kız kelimesi 14 yaşındaki ergenleri çağrıştırmaktadır, diyerek, uzak durulması gereken birr başlık.
Valla benim hatunun yemeğini çok severim ama ailesi yemeklere küfür eder. Sevdiğim için sanırım.
seviyorum yemek yapmayı da bilmiyorum. annesiyle de tanıştım kimse aman öğren öyle yap böyle demedi. bu arada erkek arkadaşımda çok güzel yemek yapar hiç utanmam oturur yerim. yemek yapmak kadının görevi değil artık evlenince birşeyler yapmayı elbet öğrenirim ama bu herşeyi benim yapcağım anlamına gelmiyor. kusura bakmayın taş devrinde yaşamıyoruz bizde okuyoruz çalışıyoruz eşitiz bal gibide ben çalışıp eve para getiriyorsam sende o yemeğe temizliğe yardım edeceksin geçti o devir canlarım.