bugün

uyurken insanın ayaklarına dadanıp yorgan altından ayak yakalamaya çalışmak.
Seni her gördüğünde miyavlar.
Gece uyurken ayaklarınızla oynaması veya saçlarınızı ve perdenizi yumak haline getirip yastığın üst tarafında kendine yuva yapması ve bunun içinde mırıldayarak uyumasıdır.
açık bırakılan dolap kapağını fırsat bilip, toplamı 10 kiloyu bulan pirinç, bulgur, fasulye ve nohut paketlerinin tamamını tek tek mutfağın ortasına sürükleyip, parçalayarak yerlere saçmak, bir de utanmadan bu yığını kedi kumu niyetine kullanıp içine sıçıp üstünü örtmek.

unutamadığım bir manzaraydı...
evin kapısına fare ölüsü getirmesi.
kapının önüne bırakılan çöpü parçalayıp bir de sızan suya patilerini basması, ve sonra oraların kuruması, iz kalması.
Bu haftasonu bana yaptığıdır. Belirtmek isterim ki kedi bana ait değil. Öylesine kedi. Onun bunun kedisi. Olay şöyle gelişti. Bahçede arkadaş grubuna bir şeyler anlatmaktayım. Oldukça alçak sesle dedikodu amaçlı bir konuşma yapıyorum. Birden South Park sessizliği oldu. Ben de sustum. Arkadaşlar bana bakıyor ben de onlara. Oturduğum uzunca bankta yanıma oturmuş olan kedi de bana bakıyor "Niye sustun dinliyorduk ne güzel" gibisinden. Kovalarsın gitmez, iteklersin miyavlar...
ne yapsa şerefsizdir.
mangala çağırdığın akraba için aldığın eti mutfaktan kapıp kaçması ve akşam sırf zor durumda kalmamak için dışardan 145 tl lik yemek sipariş etmek.
yok öyle birşey.
not:kediseverim,bilerek kedi öldüren birinin müebbet yemesini hatta idamını isteyecek kadar.
doğumu kedi olan,hayatı kedi nesilleriyle geçmiş biriyim ben.
Ör:kedistan kralı güdük sultan,karapala,kanlı nigar,pisicik,boncuk,pamuk,pembe,tombuş,garfield gibi birçok nesli elimle büyütüm çiftlikte,burda da.heralde mahalle kurmak istesem.belediye başkanı olurdum.belediye kuracak kadar çok olduğundan.ruh halimi yansıtıyor sanırım,yumuşak ve iyi huylu.evet o benim.
en sevdiğiniz ayakkabının içine işemesi. ne yaparsanız yapın çıkmaz efendim onun kokusu. çöp olacak mecburen o ayakkabı. başka yolu yoktur.
muhabbet kuşumu kaçırdı itoğlu it.. panter dedim bağrıma bastım, kafesi devirmiş lavuk.. yemişte olabilir beklerim bundan.
hayvanları hediyelik eşya gibi satın alıp,sokağa atanları sonuna kadar kınıyorum,rezilsiniz.hayvanları ego tatmini için harcayan kız ve erkekler siz misli rezilsiniz.
Not:kedi kanepenin üstünde kapalı tv'ye bakıyorsa şunlar olacaktır:
-ne bakkıyon miav lan insan evladııııı...
-tv'ye niye bakıyon.
-ahanda gerizeka bu miav insan mı bu ya bu insansa ben hayvanım miav...yesem şunu acep miav
-ne bakıyon minnoş
-topa bak yau erkek kediye minnoş diye ad mı ollurmuş topik miauvvv
-neye kızdın minnoş?
-sokrates zannetti beni miauv fare beyinli(kedi hakareti) bürütüs
tam sahibi konuşacakken kedi:
-sus lan ulan sus yeter artık bu ne yau yanına koyduğum(yazar küfür etmeyen biridir hep) bi mama koyyon aha bu tırnak kadarcık ok kokuyo resmen nerden alıyon.yanına koyayım tuvallete imal ediyorsun allah belanı vırmeye.rızzalet piiis..ben new yorka gidiyorum insan evladııı
-ama...
-sus lan çizerim hüür çocuğu topik
-ama...
-new yorkta çıkmaz sokaktaki kediciklerle takılacağım ben koşacam onlar kaçacak ve bingoo duvarı görünce anlayacak(kedilerin çıkma,sevgili edinme şekli) yuppi yihaho wohaha miavovoia...
mutlu son.
neredeyse kulaklarım kadar çok sevdiğim kulakiçi kulaklıklarımı parçalaması olabilir heralde.
odanın orta yerine sıçmak batırmak.
balkona çıkmış elinizde ki yarım ekmekten koparıp koparıp aşağıya atarak onunla paylaşırsınız. sonra dersiniz ki; '' yahu dur bir zavallıya gideyim de şu kaba bir su koyayım sevabına olmadı süt alırım bakkaldan '' deyip, giyer üstü başı bir kediciği mutlu etmek için sevine sevine uça uça inersiniz aşağıya fakat ne yazık ki kedinin olduğu yerde yeller eser ve yoktur birde not bırakır,

ben aşağıya in demedim usta sen kendini boşa yordun!.
kendini ilk gördüğü erkeğin kollarına atması. sonrası 5 yavru daha.
bizim mahalledeki kedidir. evet. ne zaman çöp konteynırının yanından geçsem, pıhhhhğğğğ diye çığlık atarak korkmama neden olmaktadır.
bilerek mi yapıyor bunu nedir?

kimseye etmediğim küfürleri bu kediye etmişimdir.
Fareyi yememek.
benim kedim çok akıllı ve uslu bir kedidir efendim.

scottish fold olmasından kaynaklanıyor olabilir.
evden kaçmak.
sonrada peşine mahallenin bütün erkek kedilerini toplayıp gelmek.
bir gün kapı açılır ve kedi gelmiştir. yanında bir kedi, arkasında sürüyle. kir pas içinde onu görmek evsahiplerinin canını acıtır. o sırada yanında ki kedi onu dövmeye başlar. ev sahipleri onları ayırır. kediye yemek verir. lakin kedi yemeğini yer ve diğer kedilerin yanına gider.
verdiği mesaj ise etkileyicidir: özgürüm, zarar görsem bile evim orası değil.
Ölmesidir. 5'inin de ölmesi en üzücü ve en bencilce yapmış oldukları şeydir. üstelik veterinere harcadığınız yüzlerce lira da beraberinde gider. siz siz olun, kediyi çok yavruyken almayın efendim. yaşamıyorlar, belki de annesizlik koyuyordur.
tuvalet rulosundaki kağıtların hepsini çıkartmak.
mart ayında dışarda sürterler, nisan der demez kapı dibi.
kucaktan bir tabak tavuk pilavı düşürmesidir. ah ulan kedi öğrenciyiz oğlum biz gitti iki buçuk lira.